Спеціальні потреби

Росія відкинула звинувачення щодо арешту у США імовірних шпигунів


Міністерство закордонних справ Росії заявило, що звинувачення щодо російської розвідувальної мережі у Сполучених Штатах «безпідставні» і «невідповідні».

В оприлюдненій у вівторок заяві міністерство висловило жаль, що арешт десятьох імовірних шпигунів у США стався в час, коли президент Барак Обама зробив кроки для «перезавантаження» відносин з Москвою. Кілька днів тому Обама приймав російського президента Дмитра Медведєва у Білому домі.

Десятьох запідозрених осіб, яких у неділю заарештовано у штатах Нью-Йорк, Нью-Джерзі, Массачусетс і Вірджинія, в понеділок звинувачено у змові з метою діяльності як неавторизовані агенти іноземного уряду. Вісьмох із цього числа звинувачено також у відмиванні грошей. Місце перебування одинадцятої особи, причетної до мережі, невідоме.

В судових документах Міністерство юстиції США охарактеризувало звинувачених як «нелегалів», які виконували розраховані на довгий час таємні завдання у США на користь російської Служби зовнішньої розвідки. Їх завданням, як сказано, було стати настільки «американізованими», щоб вони могли збирати інформацію в колах, які виносять рішення щодо політики Сполучених Штатів.

XS
SM
MD
LG