Спеціальні потреби

Запуск міжпланетного корабля відкладено


Як повідомило агентство Reuters, запуск космічного корабля Orion відкладений до п’ятниці 5 грудня.

Згідно з програмою НАСА, Orion, починаючи з наступного десятиліття, планується використовувати для відправки космонавтів за межі орбіти Землі.

Безпілотну капсулу Orion повинна вивести на орбіту важка ракета-носій Delta 4, розроблена корпорацією United Launch Alliance (ULA).

Раніше повідомлялося, що запуск, призначений на 7.05 ранку за Східним часом США, довелося відкласти через помічений у районі космодрому човен, а потім необхідно було виправити невеликий технічний недолік.

Запуск у рамках тестової місії вартістю 375 мільйонів доларів був перенесений на 7.17 і 7.55 ранку, проте обидва рази комп’ютери автоматично припиняли зворотний відлік менш ніж за чотири хвилини до старту через сильний вітер. Тепер час запуску відкладено ще приблизно на годину.

Безпілотна капсула повинна буде двічі облетіти Землю на висоті близько 5800 кілометрів – це в 14 разів вище орбіти, а якій знаходиться Міжнародна космічна станція.

Після чотиригодинного польоту Orion повернеться на Землю і приводниться в Тихому океані біля берегів Каліфорнії.

Як повідомляють у НАСА, перша пілотована місія на Orion буде виконана не раніше 2021 року. У стані повної експлуатаційної придатності корабель зможе доставляти 4-6 астронавтів у глибокий космос – на Місяць, астероїди і, з часом, на Марс.

Аерокосмічне агентство також розробляє нову ракету Space Launch System, яка буде володіти достатньою потужністю, щоб відправити Orion за межі гравітаційного поля Землі.

З тих пір, як в 2011 році США згорнули свою програму шатлів, космонавтів доставляла на МКС російська капсула «Союз». НАСА уклало контракти з двома приватними компаніями, Boeing і Space X, на розробку до 2017 року нових засобів транспортування астронавтів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG