Спеціальні потреби

Астероїди загрожують Землі - вчені


15 лютого 2013 голівудський сценарій став кошмарною реальністю для мешканців Челябінська
Учені з різних країн світу закликають розробити план захисту нашої планети від астероїдів. У космосі неподалік Землі літає, лише підрахованих, мільйон астероїдів, що становлять потенційну загрозу.

Науковці знають як запобігти загрозі, але для втілення цього плану в життя світ повинен скоординувати свої дії, кажуть вчені. Вони звертаються до ООН, щоб об’єднати зусилля навколо захисту планети від небезпеки з космосу.

Десятками років голлівудські фільми, такі як «Зіткнення з безоднею»,чи «Армагеддон» лякали глядачів велетенськими астероїдами.

НАСА притягне до Землі величезний астероід
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00
Аж ось 15 лютого 2013 голівудський сценарій став кошмарною реальністю для мешканців Челябінська.

Більше тисячі людей постраждали, коли у небі над Росією вибухнув метеорит. Шкода не така вже і страшна у порівнянні з астероїдом, що призвів до вимирання динозаврів 65 мільйонів років тому; чи шкодою, завданою Тунгуським метеоритом у 1908 році, який знищив понад дві тисячі квадратних кілометрів сибірської тайги.

Чи навіть метеоритом, який влучив на територію сьогоднішньої Аризони 50 тисяч років тому. Той «космічний гість» пробив кратер, завбільшки у Сан-Франциско.

Падіння астероїдів не є випадковим явищем.

НАСА віддала космос приватним перевізникам
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
Direct link
Приблизно 10 тисяч астероїдів літають на орбіті нашої сонячної системи. І це лише один відсоток з мільйона чи більше астероїдів у космічному просторі.

Нещодавно на науковій зустрічі в Американському музеї природничої історії у Нью-Йорку астрофізик Ніл де Ґрес Тайсон застеріг про загрозу падіння астероїдів на Землю.

Поговорити детальніше на цю тему Ніл зібрав колег з Асоціації дослідників космосу, де серед запрошених був і астрофізик Томас Джонс, який сказав:

«Один з таких вибухів може призвести до глобальних проблем у сільському господарстві і голодної смерті мільярдів людей, не рахуючи тих, які загинуть у результаті самого вибуху. Навіть невеликі астероїди можуть знищити ціле місто і забрати життя сотень тисяч людей».

Приблизно 10 тисяч астероїдів літають на орбіті нашої сонячної системи
Астероїди – темні мінерали, які майже не відображають сонячного світла і тому їх важко побачити зі землі. Але інфрачервоні датчики на космічному телескопі здатні виявляти тепло, яке вони черпають від Сонця.

Саме виявленням цих небесних тіл і буде займатися телескоп Сентеніал, записувати дані і створювати карти. Місія Сентеніал є творінням колишнього астронавта Едварда Лу і його Фонду Бі-612, завданням якого є зменшити загрозу астероїдів. Запуск місії планується на 2018 рік.

Колишній астронавт Едварда Лу пояснює:

На шляху до Марсу людина може змінитись
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00
Direct link
«Наш телескоп достатньо потужний, так що можете бачити брикети вугілля з дистанції у 10 разів за дистанцію між Нью-Йорком і Лос-Анджелесом».

Щойно астероїд буде помічено і визначено його місцезнаходження, супутникові дефлектори можуть злегка змінити його курс або підірвати за допомогою ядерної зброї – щоб не дати йому завдати смертельної шкоди Землі. Одним словом - запобігти сценарію, змальованому у фільмі 1957 року «День, коли вибухнуло небо».

І це не кіно – мова йде про збереження цілком реальної планети.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG