Спеціальні потреби

«Союз» доставив на МКС новий американсько-російський екіпаж


Російський космічний корабель «Союз» в п'ятницю безпечно доставив американсько-російський екіпаж на Міжнародну космічну станцію (МКС), незважаючи на технічне ускладнення, яке на короткий час погрожувало уповільнити їх політ до орбітальної лабораторії вартістю 100 мільярдів доларів.

«Союз» відправився в політ до МКС з космодрому Байконур в Казахстані в 00:25 за московським часом. До складу екіпажу увійшли росіяни Олександр Самокутяєв та Олена Сєрова і американець Баррі Вілмор.

Сєрова стала першою жінкою-росіянкою за 17 років, яка вирушила в космос. Тим часом, до космічної подорожі готується британська співачка Сара Брайтман. Вона має полетіти у космос у вересні наступного року.

Незабаром після того як від корабля відділилися всі щаблі ракети-носія, і він вийшов на намічену орбіту, російські ЗМІ повідомили, що одна з двох сонячних батарей не розкрилася.

У цих повідомленнях з посиланням на джерела в космічній індустрії говорилося, що акумулятори «Союзу» володіли достатнім запасом енергії для проведення стикування, але допускалося, що екіпажу, можливо, доведеться вибрати схему з дводобовим польотом до станції замість запланованих шести годин.

Через кілька годин космічний корабель благополучно зістикувався з МКС в автоматичному режимі. Стиковка пройшла в заплановані терміни - близько 6:15 за московським часом.

Прибулий екіпаж приєднається до російського командира станції Максима Сураєвого, американського бортінженера Ріда Вайсмена і німецького астронавта з Європейського космічного агентства Александра Ґерста.

Таким чином, на станції знов одночасно протягом шести місяців працюватимуть шестеро осіб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG