Спеціальні потреби

Голова NASA: «Незамінних партнерів на МКС немає»


Тертя між США і Росією у зв'язку з подіями в Україні не означає кінець Міжнародної космічної станції ( МКС), заявив адміністратор NASA, відкинувши побоювання, що найпрестижніший науковий проект світу може стати жертвою політичних розбіжностей.

Чарльз Болден виступив з цими заявами через тиждень після того, як Росія попередила, що може припинити співпрацю з США в рамках цього проекту після 2020 року.

Хоча Японія, Європа і Канада також є учасниками проекту, після того як NASA закрило програму польотів космічних шатлів, їм доводиться покладатися на російські човники «Союз» для доставки астронавтів на орбітальну станцію.

«Робота МКС не може бути припинена рішенням єдиного партнера», - сказав Болден в Берліні, де він брав участь у щорічному авіашоу.

За словами Болдена, співпраця NASA і Роскосмосу по МКС за останні роки не змінилася «ні на йоту». Проект вистояв, незважаючи на охолодження відносин між Вашингтоном і Москвою, частиною якого стали санкції США проти Росії у зв'язку з її діями в Україні.

Проте, сказав Болден, якщо з якоїсь причини одна з країн-учасниць вийде з проекту, інші продовжуватимуть роботу.

«Незамінних партнерів на МКС немає», - сказав він.

NASA сподівається, що приватні компанії, такі як Space X, зможуть сконструювати ракети і встановити апарати для доставки астронавтів на космічну станцію вже до 2017 року.

Відповідаючи на запитання, чи може в числі партнерів виявитися Китай, з яким НАСА заборонено співпрацювати в питаннях пілотованих польотів, Болден сказав: «Поки що я не бачу нічого, що обіцяло б зміни в наших відносинах».

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG