Спеціальні потреби

Через 5 років освоєнням космосу займуться приватні компанії - НАСА


НАСА віддала космос приватним перевізникам
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
Direct link

НАСА віддала космос приватним перевізникам

2012-ий став для Сполучених Штатів першим роком, коли вони не запустили у космос жодного шатлу, щоби відправити своїх астронавтів на Міжнародну космічну санцію. Втім, одна не зовсім відома компанія, яка була заснована більше ста років тому, довела, що може зробити те, чого не робив американський уряд протягом цього року – запустити у Космос апарат, який доставить астронавтів на МКС.

НАСА підписала угоди з трьома американськими компаніями, які працюють над створенням капсули, яка б виконувала місії до низькоорбітальних просторів
Агентство НАСА завершило космічну програму запуску шатлів і тепер човники можна побачити лише у музеях. Втім, на горизонті з’явився новий літальний апарат, який подає не абиякі надії. У травні, за допомогою ракети Фалкон-9, на МКС була запущена космічна капсула «Дракон». Вона стала першим приватним літальним апаратом, який зістикувався з Міжнародною космічною станцією. Як капсула, так і ракета були спроектовані і збудовані заснованою у Каліфорнії приватною компанією «Спейс-Екс».

"Я дуже щасливий, адже це був надзвичайно важливий і показовий момент, коли ми зістикувалися з космічною станцією. Людство ще на крок наблизилося до того, щоби у майбутньому вільно літати на інші планети", - говорить президент компанії Елон Маск.

НАСА також співпрацює з Орбітальною науковою корпорацією, яка розробила ракету Антарес і літальний апарат Сиґнус. Його демонстраційний політ до МКС заплановано на 2013-ий рік.

"Ми передаємо місію доставки астронавтів на космічну станцію приватним структурам, щоби НАСА могла зосередитися на тому, що ми робимо найкраще, – дослідження нашої сонячної системи, включно з місіями на астероїд та на Марс", - каже Чарльз Болден, адміністратор НАСА.

НАСА будує найбільшу ракету, яка коли-небудь існувала. Це «Система запуску у космос» і капсула «Оріон». Вона зможе доставити астронавтів на відстань у 15 разів більшу, ніж Міжнародна космічна станція. Її перша безпілотна місія запланована на 2014-ій рік. Капсула нового покоління НАСА викликала не абиякий інтерес на фестивалі науковців у Вашингтоні.

"Я дуже радий побачити що ми далі розвиваємо наші космічні програми. Я вже було подумав, що це кінець, їх більше немає. Але ж ні, вони навпаки розвиваються і стають ще якіснішими!", - тішиться присутній на фестивалі школяр.

«Боїнг» розробляє космічний апарат, який би міг брати на борт вантаж і сімох людей. А корпорація «Сієра Невада» проектує капсулу «Дрім Чейсер»
НАСА підписала угоди з трьома американськими компаніями, які працюють над створенням капсули, яка б виконувала місії до низькоорбітальних просторів. Так компанія «Спейс-Екс» уже заявила, що її капсула «Дракон» здатна впоратися із завданням, і навіть планує здійснити випробувальний політ у наступні 3 роки. Тим часом «Боїнг» розробляє космічний апарат, який би міг брати на борт вантаж і сімох людей. А корпорація «Сієра Невада» проектує капсулу «Дрім Чейсер». Тісна співпраця цих компаній з НАСА породжує інноваційні технології, говорить професор Американського університету Говард МакКерді.

"У найближчій перспективі «Спейс-Екс» поки лідирує. Вони вже розвинута компанія. Але у довготерміновій перспективі поки ніхто не може сказати – чия технологія виявиться найдосконалішою", - розмірковує професор Американського університету, Говард МакКерді.

У НАСА кажуть, що вже через п’ять років приватні компанії будуть здатні запускати астронавтів у космос.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG