Спеціальні потреби

Іранський дипломат: ядерна угода можлива, але…


Джон Керрі і Мохаммад Джавад Заріф

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив державним засобам масової інформації за кілька днів до терміну для досягнення всеохопної угоди про іранську ядерну програму, що успіх можливий, якщо друга сторона займатиме розсудливе становище.

В суботу міністр заявив:«якщо друга сторона… вдасться до позитивних кроків і не висуватиме надмірних вимог, ми напевно зможемо досягти угоди, яка усім принесе користь».

Міністр Заріф зробив таку заяву незадовго до планованої зустрічі у Відні з державним секретарем Сполучених Штатів Джоном Керрі.

Один з високопоставлених західних дипломатів заявив, що залишаються ще чималі відмінності щодо важливих питань у час, коли Іран та провідні світові держави намагаються досягти угоду до 30 червня. Проте багато офіційних осіб вважають, що цей термін не буде дотриманий.

Згаданий дипломат заявив, що найскладніші питання мусять буди розв’язані протягом найближчих днів, включно з інспекціями ООН іранських об’єктів, прозорістю, санкціями і можливими військовими аспектами іранської ядерної програми.

Дипломат розмовляв з репортерами за умови нерозголошення його прізвища у Відні, де розмови представників США, Великобританії, Франції, Німеччини і Росії входять у завершальний етап.

У переговорах за закритими дверима візьмуть участь Керрі і Заріф, після чого до них приєднаються представники п’яти країн-членів Ради Безпеки ООН і Німеччини.

У четвер високопоставлений американський представник заявив, що учасники переговорів, як вважається, 30 червня будуть «близькі» досягнення угоди, якщо вони взагалі «можуть досягти угоди». Він додав, що учасники переговорів бажають досягти угоди до вівторка, але можуть не встигнути до цього часу лише для запевнення, що це буде відповідна угода.

XS
SM
MD
LG