Спеціальні потреби

Іран відкидає довготермінові обмеження на ядерну програму


Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї у промові у вівторок ввечері дав ясно зрозуміти, що його країна не погодиться на будь-яке довготермінове обмеження своєї ядерної програми у час, коли представники Ірану та групи провідних країн світу намагаються досягти всеохопну угоду до встановленого для неї терміном.

Обидві сторони опрацьовують деталі плану про скорочення іранської ядерної програми на період 10 років в обмін на пом’якшення міжнародних санкцій, які завдали чималих збитків економіці країни. На початку квітня учасники переговорів встановили термін досягнення остаточної угоди до 30 червня.

Хаменеї сказав, що обмеження, які триватимуть 10 – 12 років, неприйнятні. Він також повторив, що Іран не дозволить міжнародним інспекторам прибути на військові об’єкти в рамках будь-якої програми перевірки виконання положень угоди.

Спірним питанням між переговорними сторонами залишається швидкість скасування санкцій. США, Великобританія, Китай, Франція, Росія і Німеччина хотіли б поступового скасування санкцій, тоді як Хаменеї заявив у вівторок, що економічні санкції мають бути скасовані відразу після підписання угоди.

Угода має врегулювати справу звинувачень, що Іран протягом років працює над виготовленням ядерної зброї. Тегеран твердить, що його ядерна програма мирного призначення і має служити медичним дослідам і виробництву електроенергії.

Відео - найголовніше

Ізраїльський десантник про участь у війні в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00
XS
SM
MD
LG