Спеціальні потреби

У Женеві продовжуються переговори щодо іранської ядерної програми


Джон Керрі і Мохамад Джавад Заріф
Джон Керрі і Мохамад Джавад Заріф

У Швейцарії відбуваються переговори високопоставлених дипломатів Сполучених Штатів та Ірану для опрацювання важливої угоди, яка може дати міжнародним інспекторам доступ до іранських військових об’єктів і науковців.

Зустріч Джона Керрі і Мохаммада Джавада Заріфа в Женеві відбувається за один місяць до терміну, до якого має бути досягнута остаточна угода.

Проте верховний лідер лідер Ірану аятола Алі Хаменеї недавно заявив, що міжнародні інспектори не отримають доступу до військових об’єктів і до науковців за будь-якої угоди з провідними країнами світу.

Представники Ірану та Сполучених Штатів, Великобританії, Китаю, Франції, Росії і Німеччини опрацьовують деталі остаточної угоди про скорочення іранської ядерної програми в обмін на пом’якшення санкцій. Вони кажуть, що інспектори мусять мати доступ до іранських об’єктів, щоб встановити, чи Іран намагається виготовити ядерну зброю.

Іран наполягає, що його ядерна програма мирного призначення для використання в медицині та енергетиці, а не для виготовлення ядерної зброї.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG