Спеціальні потреби

США закликали Іран забезпечити прозорість своєї ядерної програми


У четвер на засіданні МАГАТЕ Сполучені Штати закликали Іран реалізувати заходи щодо забезпечення прозорості своєї ядерної програми, передбачені попередньою угодою, яку Тегеран уклав з шістьма світовими державами в квітні цього року.

Як заявила представник США в МАГАТЕ Лора Кеннеді на засіданні 35 країн-членів Ради керуючих організації у Відні, «як і раніше вкрай важливо, щоб Іран виконав положення зміненого Кодексу 3.1 ... без зволікання». Дані положення вимагають від Ірану завчасного повідомлення про будівництво нових ядерних об’єктів.

Кеннеді також зазначила, що Іран повинен дотримуватися і Додаткового протоколу МАГАТЕ, який дозволяє інспекторам ООН за певних умов відвідувати іранські ядерні об’єкти з попередженням всього за дві години.

Додатковий протокол також дозволяє відомству брати проби навколишнього середовища, в тому числі ґрунту, за допомогою яких можна отримати інформацію про роботи в галузі ядерних технологій навіть через роки після їх проведення.

Також Кеннеді зазначила, що Іран досі не дав відповіді на давні запитання МАГАТЕ щодо можливого військового характеру його ядерної програми, особливо в період до 2003 року.

Іран і шість світових держав досягли рамкової угоди 2 квітня в Швейцарії і тепер намагаються до 30 червня укласти комплексний договір, який обмежить ядерну програму Тегерана в обмін на пом’якшення економічних санкцій.

XS
SM
MD
LG