Спеціальні потреби

У США вперше за 17 років частково припинено роботу уряду


ВАШИНГТОН – У понеділок незадовго до півночі Білий дім віддав розпорядження про часткове згортання діяльності урядових установ США після того, як до початку нового фінансового року, тобто 1-го жовтня, Конгресу не вдалося досягти компромісу щодо законопроекту про фінансування уряду. Це сталося вперше за 17 років.

«Ми закликаємо Конгрес оперативно прийняти резолюцію про тимчасове фінансування уряду, яка надала б достатньо часу для прийняття бюджету на новий фінансовий рік і відновити роботу критично важливих державних служб та програм», - йдеться в заяві глави адміністративно-бюджетного управління Білого дому Сільвії Бервелл.

Очікується, що урядові службовці з'являться на роботу у вівторок вранці, але тільки на кілька годин, щоб згорнути справи.

Президент Барак Обама зі свого боку віддав розпорядження про продовження діяльності збройних сил країни, незважаючи на тимчасове часткове припинення діяльності уряду.

Однак він визнав, що закриття урядових установ приносить у житті країни "невизначеність" і висловив жаль з приводу такого розвитку подій.

«Ви і ваші родини заслуговуєте кращого», - заявив президент у зверненні до військових.

Повноваження уряду США щодо витрати коштів закінчилися з 1-го жовтня в умовах, коли Конгрес так і не зміг прийняти закон, що дозволяє федеральним органам продовжити роботу в новому фінансовому році.

У понеділок на Капітолійському пагорбі тривала гра в законодавчий настільний теніс. Три рази контрольований демократами Сенат відкинув схвалений Палатою представників, в якій переважають республіканці, законопроект, який продовжував фінансування роботи уряду, але відстрочив на рік реалізацію закону про реформу системи охорони здоров'я, що отримав назву Obamacare.

Робота федеральних установ відновиться в повному обсязі тільки після того як обидві палати Конгресу досягнуть угоди щодо закону про асигнування і його підписання президентом Обамою.

У період часткового закриття уряду, життєво важливі функції, зокрема, робота служби авіадиспетчерів і збереження ядерних арсеналів, продовжать отримувати фінансування.

Поки компромісу щодо бюджету не досягнуть, приблизно 800 тисяч службовців федерального уряду перебуватимуть у неоплачуваній відпустці, а чимало державних послуг, зокрема видача паспортів і віз, не надаватимуть.

Крім того, до ухвалення нового бюджету у США не працюватимуть національні парки, деякі музеї та зоопарки.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG