Спеціальні потреби

США на порозі змін в системі охорони здоров'я


З першого жовтня в силу вступають деякі важливі положення прийнятого в 2010 році Закону про реформу системи охорони здоров’я, що дає американським громадянам можливість придбати доступне медичне страхування. Більшість американців покривають медичні витрати за рахунок індивідуальної страховки, яку нерідко, частково, оплачує роботодавець. Медичне страхування літніх громадян значною мірою фінансується з державного трастового фонду Медикер. Ще близько 40-50 мільйонів громадян, більшість з яких працюючі бідні, зовсім не мають медичного забезпечення.

Багато власників страхового поліса скаржаться на зростання цін на медичні послуги і непередбачуваність умов надання страхового покриття. Лікарі відзначають, що виплати від страхових компаній занадто малі, щоб вони могли продовжувати практику.

За словами президента США Барака Обами, вартість медицини вже давно лежить важким тягарем на економіці країни і «на плечах нації». «Сумнівів немає: реформу системи охорони здоров'я відкладати не можна», - вважає президент.

Згідно із Законом про доступну охорону здоров'я, страхові компанії більше не зможуть відмовляти у послугах тим, у кого були захворювання до купівлі страхового поліса. Як зазначає професор Школи громадської охорони здоров'я імені Джонcа Гопкінса в Балтіморі Джонатан Вайнер, найскладніше завдання - зробити так, щоб жоден американець не опинився без страхування через хворобу або низькі доходи.

Малі підприємства стверджують, що хотіли б забезпечити співробітників страховкою, але через зростання цін не можуть собі цього дозволити.

«Ми не можемо собі дозволити збільшення витрат на страховку на 44% , тому доводиться шукати інші програми страхування, на чомусь економити», - каже власниця авторемонтної майстерні Емі Міллстед Елзі.

Цю проблему покликані вирішити спеціальні центри, які відкриються з 1 жовтня. Там громадяни зможуть забезпечитися індивідуальною страховкою з певними гарантіями покриття, причому відмовити комусь у страхуванні через наявні проблеми зі здоров'ям ці центри не можуть.

«Це буде одна з найбільш позитивних змін в нашій системі охорони здоров'я, яка, я вважаю, обрадує всіх американців. Тепер вам зобов'язані дати страховку, незважаючи на наявні захворювання», - зазначає Джонатан Вайнер

Сім'ї і громадяни, нездатні самостійно оплачувати щомісячні внески, отримають субсидії від держави, а малі підприємства, що мають страховку для своїх співробітників - податкові пільги.

Противники реформи вважають, що уряд не повинен робити отримання страховування обов'язковим, і побоюються подальшого зростання цін на медичні послуги.

За словами конгресмена-республіканця Пола Раяна:

«Ми ніколи не зможемо скласти збалансований бюджет, якщо не скасуємо «Обамакер», тому що ця реформа - справжня фінансова катастрофа», - вважає конгресмен-республіканець.

Експерти ж попереджають, що новий закон не вирішить всіх проблем американської системи охорони здоров'я.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG