Спеціальні потреби

Вилікувано в Америці: 400 доларів за 30-хвилинну консультацію


400 доларів за 30-хвилинну консультацію лікаря
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

400 доларів за 30-хвилинну консультацію лікаря

Один з найбільших тягарів для бізнесменів у США це вартість медичного страхування. Малі, а не рідко й середні підприємства, не в змозі забезпечити своїх працівників медичним полісом, а купити його за власний кошт їхнім працівникам часто просто не по кишені. Тож коли вони опиняються у лікарні, оплачувати рахунки цим людям доводиться за власний кошт, а мова йде про тисячі, а інколи і десятки тисяч доларів.

Одна з тих, хто опинився в подібній ситуації, - Рікі Дейна, яка, як і мільйони американців, страждає від хронічного захворювання.
Малі, а не рідко й середні підприємства, не в змозі забезпечити своїх працівників медичним полісом, а купити його за власний кошт їхнім працівникам часто просто не по кишені

«Я могла прокинутися посеред ночі і вирвати усе, що перед тим з’їла. Повна катастрофа», - розповідає жінка.

У Рікі хвороба Лайма – інфекційне захворювання, яке переносять кліщі. Через наявність цього захворювання та депресії компанія медичного страхування погрожує збільшити їй місячний внесок або, взагалі, відмовити жінці у полісі.

Лікар виписала Рікі чотири препарати, по 25 доларів за пігулку, і порадив багато відпочивати. Але відлежуватися у Рікі не виходить. Жінка постійно думає про те, як платити рахунки і жити далі, не маючи роботи:

«Я кажу лікарю: я повинна платити за оренду квартири, а ви з мене берете 400 доларів за 30-хвилинну консультацію. І при цьому ви мені радите уникати стресу!»

Нещодавно опубліковані дані вказують на те, що вартість одних і тих же лікарняних послуг відрізняться в залежності від штату. Одна і таж процедура може коштувати від 12 до 37 тисяч доларів в Арканзасі, від 14 до 32 - у Вірджинії та сягати 100 тисяч у каліфорнійських лікарнях.
Повинно бути якесь регулювання, якась прозорість. Коли люди потрапляють у лікарню, вони не повинні влазити у борги тільки тому, що опинилися в лікарні.
Мішель Катц, медсестра-автор

Джеральд Андерсон з Університету Джонса Гопкінса каже, що за останні 30 років лікарні так часто «роздували» ціни на свої послуги, що вони вже давно не мають нічого спільного з фактичними затратами:

«Це не собівартість. Це не вартість послуг медсестри і таке інше. Лікарні ставлять ціни, які хочуть».

Мішель Катц – медсестра і автор двох книжок на тему вартості медичного обслуговування. Вона вважає ціноутворення у лікарнях абсурдним:

«Повинно бути якесь регулювання, якась прозорість. Коли люди потрапляють у лікарню, вони не повинні влазити у борги тільки тому, що опинилися в лікарні».

Мільйони американців, як Рікі Дейна, сподіваються, що реформа системи охорони здоров’я, яка набере чинності наступного року, вирішить проблему стрімкого росту цін. Однак Джеральд Андерсон у цьому сумнівається:

«Це не поверне ціни до нормального рівня. Це лише стримає темпи зростання».

Рікі Дейна була змушена взяти кредит, щоби оплатити борги за своє перебування у лікарні. Щоправда медичний заклад погодився скоротити її борг з 40 до 10 тисяч. Але навіть сплачувати десятитисячний борг було їй не під силу і Рікі переїхала у дешевше помешкання.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG