Спеціальні потреби

Американські науковці винайшли новий метод запобігання поширенню СНІДу


Американські науковці винайшли новий метод запобігання поширенню СНІДу
Американські науковці винайшли новий метод запобігання поширенню СНІДу

Минулого вівторка науковці оприлюднили дослідження, яке доводить, що антиретровірусні лікі ефективно запобігають поширенню вірусу імунодефіциту людини серед чоловіків-гомосексуалів. Це дослідження, яке стало третім важливим відкриттям цього року, підтверджує наскільки далеко медицина просунулась на шляху не тільки лікування, а й профілактики СНІДу.

Протягом 26 років лікар Ентоні Фаучі очолює Національний Інститут з алергійних та інфекційних захворювань. Приблизно стільки ж років тому СНІД став глобальною загрозою людству. Фаучі каже, що світ досі переживає серйозну пандемію, втім 2010-ий виявився дуже ефективним роком: було завершено два дослідження, які пропонують нові методи запобігання поширенню хвороби.

В одному дослідженні взяло участь дві з половиною тисячі молодих чоловіків гомосексуальної орієнтації у Латинській Америці, Південній Африці, Таїланді та у Сполучених Штатах. Учасників розділили на дві групи. Одній давали плацебо, а інша отримала два види ретровірусних ліків, які вже давно використовують медики, однак цим разом їх поєднали в один препарат під назвою «Трувада».

Ентоні Фаучі пояснює: «Загалом, ризик зараження на ВІЛ у групі, що приймала ліки, знизився на 44%. А серед тих, хто приймав ліки щонайменше 90% прописаного курсу – ризик знизився аж на 73% – неймовірно позитивний результат».

У іншому дослідженні, жінки у Південній Африці застосовували вагінальний гель, який містить 1% ретровірусного препарату «Тенофовір». Ентоні Фаучі каже, що і це дослідження показало дуже позитивні результати:

«Ефективність цього методу становить 39% – не приголомшуючі, втім все одно – значні результати. Ми сподіваємось покращити ефективність за допомогою жорсткої дисципліни проходження курсу».

Роками науковці безрезультатно намагаються розробити вакцину проти ВІЛ-СНІДу. Фаучі каже, що робота над вакциною, яка триває у Таїланді, принесла певні позитивні результати, втім, дослідження там ще не завершено.

Нові комбінації ліків, прогрес у розробці вакцини, застосування превентивних методів та проведення клінічних досліджень – це все дуже добре, каже науковець. Втім, додає він, ніщо не працює так, як використання презервативів, обмеження кількості сексуальних партнерів та звичайна обережність.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG