Спеціальні потреби

Законодавство по бартеру. Обама та республіканці обмінялись "ультиматумами"


Обама та республіканці обмінялись "ультиматумами"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Обама та республіканці обмінялись "ультиматумами"

За 10 днів до завершення бюджетного року, у п’ятницю Палата представників США більшістю голосів підтримала законопроект з фінансування роботи уряду на наступні 3 місяці. Але у цьому законопроекті, за який проголосували виключно республіканці, не передбачено фінансування реформи системи охорони здоров’я. Це вже 41-а спроба республіканців у Конгресі «вбити» медичну реформу Барака Обами. Але цього разу, сподіваються вони, їм вдасться досягти хоча б часткового успіху, бо без бюджету з 1-го жовтня більшість урядових структур припинять роботу.

Фінансова відлига може раптом скінчитися, якщо переговори між республіканцям в Конгресі та Президентом зайдуть у глухий кут
Проголосований сьогодні республіканцями в Конгресі законопроект навряд чи буде підписаний президентом та і його не підтримає Сенат.

«Будь-який законопроект, який не фінансує реформу системи охорони здоров’я, не пройде», - чітко зазначив лідер демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід.

А це означає, що уряд опиниться перед небезпекою закриття: без голосів республіканців схвалити бюджет на наступні три місяці не вдасться, а вони це готові робити лише за рахунок скасування реформи системи охорони здоров’я. На сьогодні навіть ознак компромісу не спостерігається.

Обама розкритикував республіканців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00
«Я ще не бачив людей з більш радикальними поглядами ніж крайньо праві республіканці в Палаті представників», - дивується сенатор-демократ Чак Шумер.

У той же час, навіть якщо республіканцям та президенту і вдасться домовитися щодо бюджету, проблеми для президента в Конгресі на цьому не закінчаться.

Вже у другій половині жовтня американський уряд досягне верхнього ліміту межі на зовнішні запозичення. Республіканці заявляють, що дозволять підняти ліміт лише у разі, якщо Президент почне зменшувати дефіцит бюджету. А саме: почне скорочувати урядові витрати і, знову ж таки, відкладе запровадження реформи системи охорони здоров’я.

Обама вважає, що бюджет треба балансувати за рахунок збільшення надходжень
«Зростання межі запозичень без реформ, аби зменшити наш дефіцит не спрацює. Бачите що сталося з нашим боргом? Ось це - коли Президент вступив на посаду. А ось що станеться у майбутньому, якщо ми не почнемо вирішувати сьогодні нашу проблему з витратами», - говорить спікер Палати представників Джон Бейнер.

Президент Обама вважає, що бюджет треба балансувати не стільки за рахунок скорочень витрат, скільки за рахунок збільшення надходжень. І тут він має чим похватилися. Під час засідання Експортної ради він вказав на те, що у США було створено сім з половиною мільйонів нових робочих місць у приватному секторі, а обсяг експорту незабаром зможе подвоїтися:

Політичні чвари зашкодять економіці США - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
«Зараз ми продаємо більше товарів за кордон, ніж коли-небудь раніше. Ми імпортуємо менше іноземної нафти, збільшили наше вітчизняне виробництво та продаємо набагато більше товарів закордон».

Американська економіка сьогодні, як виглядає, на піднесенні. Після того, як у середу голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке оголосив, що не буде скорочувати обсяги стимулювання економіки, Індекс Доу-Джонса сягнув рекордної позначки. Житловий ринок демонструє позитивні тенденції. Приватне будівництво сягнуло найвищого рівня за останні 5 років. Але ця фінансова відлига може раптом скінчитися, якщо переговори між республіканцям в Конгресі та Президентом зайдуть у глухий кут.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG