Спеціальні потреби

Закриття уряду США: Конгрес поки що не досяг компромісу


Закриття уряду США - У Конгресі шукають компроміс
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Закриття уряду США - У Конгресі шукають компроміс

Сполучені Штати ще на крок наблизилися до можливості закриття уряду. У неділю за ранку Палата представників проголосувала за законопроект, який фінансує уряд за умови відкладення запровадження реформи системи охорони здоров’я на рік. Одначе у понеділок Сенат проголосував проти цього положення і відправив свій варіант законопроекту назад на голосування в Палаті представників.

Простій уряду дорого обійдеться економіці США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
У неділю республіканці продемонстрували, що вони готові йти на компроміс, але до певної межі. Радше ніж повністю позбавляти реформу системи охорони здоров’я фінансування, вони запропонували відкласти її запровадження на рік.

Демократи назвали це шантажем.

За словами конгресмена Дейвида Прайса:

«Це ще один зразок того, як республіканці використовують політичний шантаж: вимагають закрити уряд або відмовляються виплачувати борги країни, якщо вони не досягають своїх політичних цілей».
Ніхто не має права завдавати шкоди нашій економіці та мільйонам невинним людей через те, що їм не подобається пара законів. Цього не буде
Барак Обама, президент США

Республіканці кажуть, що вони лише виконують свої виборчі зобов’язання.

Конгресмен Марк Мідоус каже, що законодавці багато чують про уряд. Уряд це, уряд те. «Коли ми почнемо думати про людей?», - запитує він.

Ще до голосування в Сенаті в справі законопроекту, прийнятого республіканцями у неділю зранку, керівник Демократичної більшості Гаррі Рід назвав його беззмістовним. Він завірив, що лише чистий, як він висловився, бюджетний законопроект – а саме з фінансуванням реформи системи охорони здоров’я - ляже на стіл президента. Сам Барак Обама не став брати участь у переговорах з республіканцями:

«Ніхто не має права завдавати шкоди нашій економіці та мільйонам невинним людей через те, що їм не подобається пара законів. Цього не буде».

Обама та республіканці обмінялись "ультиматумами"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
Американським законодавцям залишилося лише кілька годин, аби досягти компромісу. Якщо їм цього не вдасться зробити, то у вівторок зранку майже 800 тисяч державних службовців будуть вимушені піти в неоплачувану відпустку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG