Спеціальні потреби

Конгрес США відкинув вето Обами щодо закону про терористичні атаки 11 вересня 2001 року


Капітолій США

Конгрес Сполучених Штатів подолав вето президента Обами, яке він наклав на законопроект, що дозволив би подати в суд на Саудівську Аравію з приводу терористичних атак 11 вересня 2011 року. Величезна більшість законодавців обох палат Конгресу голосувала проти вето. Це вперше за президентства Обами законодавці відкинули його рішення.

Через 15 років після терористичних атак законодавці рішучим заходом дозволили розпочати судові справи проти іноземної держави або юридичної особи, яка спонсорує тероризм на території США. Законопроект відстоювали насамперед ті, хто втратив членів родини і близьких людей у результаті терористичних атак.

Сенатор-республіканець Джон Корнин з Техасу заявив:

«Закон, який має назву Справедливість проти спонсорів терористичного акту, надішле рішуче попередження тим, хто спонсорує терористичні акти на американській землі, включно з іноземними урядами. Вони відповідатимуть за цих жертв і заплатять за смерть і збитки, які вони спричинили».

Виступаючи проти цього заходу, Білий дім твердив, що це створить небезпеку для американців за кордоном і підірве принцип суверенного імунітету.

П’ятнадцять із дев’ятнадцяти повітряних піратів були підданими Саудівської Аравії. Родини жертв вважали, що хтось з офіційних саудівських кіл помагав повітряним піратам.

Проте Саудівська Аравія весь час заперечувала буль-яку роль в атаках 11 вересня 2001 року і попередила про негативні наслідки схвалення такого закону.

Дивіться також: Потяг виїхав на перон: загиблі, 100 поранених, більшість важко

Потяг виїхав на перон: загиблі, 100 поранених, більшість важко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG