Спеціальні потреби

Замість того, щоб прагнути миру в Сирії, Росія та Асад продовжують війну – Саманта Пауер


З такою заявою Постійний представник США в ООН Саманта Пауер у неділю звернулась до присутніх на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому загостренню ситуації в Сирії. Засідання було скликане за ініціативою Великобританії, Франції та США.

«Замість того, щоб допомогти доставити гуманітарну допомогу цивільному населенню Сирії, Росія та Асад наносять авіаудари по гуманітарним конвоям, лікарням та працівникам невідкладної допомоги, які зі всіх сил намагаються врятувати людям життя», - заявила Постпред.

«Росія буде безсумнівно стверджувати, що ці атаки мають на меті знищити терористів, а люди, які загинули внаслідок цих операцій – терористи чи їх прихильники. Це абсурд», - сказала Паеур.

Вона нагадали присутнім, що Росія під час засідань Генеральної Асамблеї ООН минулого тижня в Нью-Йорку нанесла удари по трьох базах, які мали маркування «Білі Шоломи». Цей загін є працівниками швидкої допомоги, які першими вирушають на місця вибухів у пошуках тих, хто вижив. Вона зазначила, що Росія використовує так звану практику «подвійного удару» - наносить перший удар, чекає на прибуття рятівників, а потім наносить удар ще раз. Пауер також засудила Росію у скоєнні ударів по станціям з питною водою: «Вода не повинна ніколи використовуватися, як зброя, а мешканці Алепо не повинні бути вимушені пити воду, від якої починаються хвороби». Саманта Пауер попередила, що східне Алепо залишається в облозі. «Росія в силі зупинити цю гуманітарну кризу. Ми знаємо, що в Сирії не може бути миру, якщо Росія продовжуватиме цю війну», - зазначила вона. Пауер зазначила, що політичний процес – це єдиний спосіб завершити цю кризу.

«Росія є постійним членом Ради Безпеки ООН. Це великий привілей і велика відповідальність. І своїми діями в Сирії Росія зловживає цим привілеєм», - зазначила Пауер.

Припинити насильство в Сирії закликали Росію і постійні представники в ООН Франції та Великобританії.

XS
SM
MD
LG