Спеціальні потреби

Жертва бюджету: у США цілі міста опинились на межі кризи через секвестр


Місто-жертва секвестру тримається завдяки туристам
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Місто-жертва секвестру тримається завдяки туристам

Американські законодавці схвалили нові витратні статті бюджету, намагаючись запобігти закриттю урядових установ, що могло б статися уже наприкінці березня. Тепер уряд отримав необхідний бюджет до кінця вересня. Втім, згідно з щойно схваленим законом, 85 мільярдів доларів бюджетних скорочень зачепили внутрішні програми та оборону. Автоматичні бюджетні скорочення, так звана секвестрація, завдають удару ледь не по кожній урядовій установі. Чимало працівників були змушені взяти неоплачувану відпустку, а багато урядових контрактників взагалі втратили робочі місця. Чимало таких людей проживають на околицях Вашингтона, як от у місті Фредерік.

Авіадиспетчери муніципального аеропорту у місті Фредерік, штат Меріленд, керують рухом повітряних суден у цьому досить завантаженому авіапросторі. Втім, згідно з новим законом про скорочення, цей контрольно-диспетчерський пункт, як і багато інших, вже незабаром буде закритий. Меймі Амброс працювала диспетчером 11 років. Вона і ще шість урядових контрактників незабаром втратять роботу:

«Ми ветерани з нагородами, яких тепер викидають на вулицю через політичні амбіції та ігри. Ось як я це називаю. Тепер у нас не буде доходу і ми станемо у чергу на біржу праці як і багато інших».

Сьогодні кожен 5-ий мешканець міста Фредерік працює на федеральний уряд. Чи не найбільше їх наймає військовий Форт Детрік – біомедична дослідницька установа, де працює 10 тисяч людей. Мешканці Фредеріка та його околиць хвилюються з приводу урядових скорочень.

Мер міста Ренді Макклемент і волонтери доставляють гарячу їжу людям похилого віку, які фактично не мають за що жити. Мер каже, що урядові скорочення, зменшення зарплат і втрата робочих місць, можуть негативно вплинути на гуманітарні організації, які допомагають місцевим мешканцям:

«Якщо люди, які допомагали тут волонтерами, тепер будуть увесь час приділяти пошуку роботи, чи підроблятимуть на тимчасовій роботі, то у них уже не буде часу приходити сюди і допомагати».

Мер говорить, що ніхто не має чіткого уявлення наскільки скорочення, зменшення зарплати і втрата робочих місць вплинуть на життя громади:

«Вони живуть у нашому місті, витрачають тут гроші. Якщо вони будуть отримувати зарплату не за 5 робочих днів а за 4, то відповідно менше витрачатимуть. І це неодмінно позначиться на житті громади».
У нас диверсифікована економіка, і у нас добре розвинутий сектор туризму. Ми сподіваємося, що будь-які звільнення контрактників з федеральних робіт будуть частково компенсовані за рахунок туризму.
Річард Ґріффін

Річард Ґріффін – директор з економічного розвитку міста говорить, що позитивним у всій цій історії для міста, в якому проживає 65 тисяч людей, є економіка, яка демонструє ознаки покращення. Крім того щороку сюди приїжджає півтора мільйона туристів:

«У нас диверсифікована економіка, і у нас добре розвинутий сектор туризму. Ми сподіваємося, що будь-які звільнення контрактників з федеральних робіт будуть частково компенсовані за рахунок туризму».

Деякі місцеві бізнесмени вважають, що урядові скорочення у довготерміновій перспективі не впливатимуть на витратну спроможність споживачів. Такий погляд поділяє місцевий підприємець-ювелір Джеф Гурвіц:

«Я не вірю що це матиме сильний вплив, адже люди побачать наскільки незначними будуть ці зміни. Це не буде проблемою».

Фредерік нещодавно отримав нагороду як місто, яке досить швидко зуміло відновитися після економічної рецесії. Місцеві мешканці кажуть, що попри скорочення бюджету вони все одно зможуть знову стати на ноги.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG