Спеціальні потреби

Наслідки бюджетних скорочень для військової галузі США будуть болісними - експерти


Пентагон готується затягнути пояски
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00
Direct link

Майже вісімдесят тисяч працівників Міністерства оборони та контрактників опинились під загрозою втрати роботи.

Сума, на яку має бути щорічно скорочений бюджет США протягом десяти років для виходу з економічної стагнації, не мала – 50 мільярдів доларів. Наслідки таких скорочень можуть виявитись дуже болісними, попереджають військові.

«Важко точно сказати, якої шкоди завдадуть ці урізання. Але очевидно, що скорочення послаблять нашу військову галузь та знизять наш військовий потенціал. Ми втрачаємо статус найпотужнішого гравця у світі, стаємо менш помітними та становитиме менше противаги нашим противникам. Ми втрачаємо багато козирів, і таким чином вірогідність виникнення конфліктів збільшується», - попереджає Голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США Мартін Демпсі.

Саме глобальна присутність завжди була ключовою частиною військової стратегії США. Сьогодні Пентагон переніс фокус уваги на Тихоокеанський регіон. Щоправда через урізання бюджету, кількість військових човнів і там буде значно скорочена.

Постраждають і інші складові військової галузі – дослідження, технології, виробництво зброї, підготовка кадрів. Разом з тим, кількість солдатів не зміниться, що, за словами експертів, призведе до плачевної ситуації: багато солдатів без належної підготовки та адекватного устаткування.
Пентагон вже раніше пережив скорочення у майже в п’ятсот мільярдів доларів. Міністр оборони Леон Панетта попереджає, що подальші урізання знищать нову оборонну стратегію Президента Обами та послабить оборонну здатність нації:

«Я не можу зменшити наш бюджет на пів-трильйона доларів та уникнути ризиків».

Принаймні з цим аргументом опоненти Обами в Конгресі погоджуються.
Сенатор-республіканець Келлі Айотт занепокоєна, що імідж США з послабленою військовою галуззю лише спонукає терористів та агресивні уряди нанести шкоди країні.

«Цифри говорять самі за себе. Ми таким чином ніби то даємо знати іншим, що вони можуть поводити себе погано, а це неприйнятно з точки зору безпеки США», - говорить сенатор.

Майже вісімдесят тисяч працівників Міністерства оборони та контрактників опинились під загрозою втрати роботи. Пентагон сподівається, що зможе уникнути скорочень. Для цього керівництво розглядає можливість відправки штатних працівників у місячну неоплачувану відпустку.

Тим часом переговори щодо нового бюджету на Капітолійському пагорбі далекі від завершення. Президент Обама прагне досягти домовленості, щоб уникнути на наступні два роки політичного протистояння з республіканцями щодо підняття ліміту зовнішнього позичання та чергового пакету економічної допомоги.

Експерт Інституту Брукінґса Томас Манн каже, що президент Обама сьогодні має більше козирів:

«Американці вірять, що нездатність досягти домовленості буде на совісті республіканців, а не президента. Рейтинги його популярності виросли, і, відверто, люди загалом підтримують його пропозиції».

Якщо ж сторони не домовляться, податки для всіх американців виростуть вже з початку наступного року. А з урізанням соціальних програм, кажуть експерти, це може призвести до чергової рецесії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG