Спеціальні потреби

Переговори щодо уникнення «фіскального обриву» зайшли у глухий кут


Економіка США може рухнути - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
Direct link

Економіка США може рухнути - експерти

Республіканці в Конгресі та Білий дім не можуть домовитися щодо шляхів уникнення вступу в дію умов «фіскального обриву».

До початку наступного року залишилося менше трьох тижнів, а республіканці та демократи в Конгресі і Білий дім так і не можуть домовитися щодо уникнення так званого «фіскального обриву». Якщо домовленості не буде, то на більшість американців чекає різке підвищення податків, а економіка, попереджають експерти, може знову скотитися в рецесію.

На сьогодні демократи та республіканці погоджуються лише в одному: переговори зайшли у глухий кут. А Голова Центробанку США Бен Бернанке попереджає - відсутність домовленості може мати катастрофічні наслідки:

«Я думаю, що економіка рухне. Це цілком виправдане занепокоєння».

Автоматичне скорочення бюджетних витрат зменшить кількість послуг, які надаються державою, – від будівництва доріг до забезпечення безпеки в аеропортах та освіти. У тої же час збільшення податків на населення зменшить його купівельну спроможність. У результаті підприємці, які орієнтуються на внутрішній ринок, будуть змушені зменшувати обсяги виробництва чи надання послуг та звільняти людей.

«Ми однозначно будемо обережними. Сподіваюся, що політики домовляться», - говорить виконавчий директор “Saks Fifth Avenue” Стів Садов.

Ймовірно, постраждають і американські фермери. Введення податку на спадок може негативно вплинути на чимало родинних ферм.

«Кожна десята ферма може бути винна податок на спадок. Як це сприятиме росту підприємництва в сільський місцевості, коли власники ферм та ранчо будуть змушені продавати землю, нерухомість та інше, аби виплати цей податок?» - обурюється економіст Американського фермерського бюро Метт Еріксон.

У провалі переговорів сторони звинувачують одна одну.

«На жаль, Білий дім не ставиться серйозно до зменшення витрат», - стверджує лідер республіканської більшості у Палаті представників Джон Бейнер.

У свою чергу Білий дім звинувачує у непоступливості республіканців.

«Це не виправдана позиція стверджувати, що найголовніше, - це зменшити податки для найбагатших. Це не правильна економічна політика. Ми не можемо цього дозволити, і це є просто не справедливо», - говорить речник Білого Дому Джей Карні.

Деякі республіканці починають погоджуватися з позицією Обами, який пропонує збільшити податки лише для двох відсотків найбагатших американців. Але конгресмен - республіканець Пол Браун – проти.

Ми не маємо піднімати податки для будь-кого з будь-якої причини. В уряді і так забагато грошей. Він просто мусить менше витрачати
конгресмен - республіканець Пол Браун

Чимало демократів відкидають вимоги республіканців скоротити соціальні програми для пенсіонерів. А Федеральна резервна палата, говорить Бернанке, не зможе врятувати економіку, якщо в дію вступлять усі заходи, пов’язані з фіскальним обривом:

«Ми не зможемо компенсувати повну дію фіскального обриву. Занадто великі масштаби».

Обидві сторони погоджуються, що треба збалансувати бюджет та зменшити боргову залежність, і одночасно уникнути потрясінь в економіці США. Однак, як досягти цієї мети, - ось тут підходи республіканців та демократів кардинально різняться.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG