Спеціальні потреби

В Інтернеті опубліковано тисячі таємних документів про війну в Афганістані


Американські та пакистанські офіційні особи осуджують оприлюднення документів, які, як сказано, є таємними американськими військовими документами про війну в Афганістані.

Інтернет-сторінка WikiLeaks оприлюднила в неділю десятки тисяч документів, кажучи, що має ще 15 000 документів, які будуть оприлюднені «наскільки дозволять умови безпеки в Афганістані». Як сказано, документи стосуються періоду між січнем 2004 і груднем 2009 року.

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джеймс Джонс опублікував заяву, в якій назвав витік документів «безвідповідальним», кажучи, що це не лише загрожує життю американців та їх товаришів по зброї, але також національній безпеці.

Серед оприлюднених документів є докладні дані про рейди, що їх провела американська спеціальна частина проти – за словами американських офіційних осіб – важливих повстанських та терористичних об’єктів. Говориться, що в результаті деяких із цих рейдів випадково загинули афганські цивільні.

Деякі документи нібито описують побоювання з боку США, що пакистанська розвідувальна служба допомагає талібським повстанцям.

Джонс заявив, що Інтернет-сторінка WikiLeaks не пробувала навіть встановити контакту з американським урядом, який довідався про оприлюднена документів із ЗМІ. Ідеться про «Нью-Йорк таймс», лондонську «Ґардіан» і німецький тижневик «Шпіґель».

Посол Пакистану у США Гуссейн Гаккані наполягав , що його країна повністю віддана боротьбі з ісламськими повстанцями. Він сказав, що оприлюднені документи не віддзеркалюють нинішнього стану речей на місці.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG