Спеціальні потреби

Унаслідок конфлікту на Донбасі загинуло понад 9 тисяч людей - ООН


Про безкарність «ДНР», «ЛНР» та СБУ розповіли в ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Про безкарність ДНР, ЛНР та СБУ розповіли в ООН. Відео

За даними ООН, на середину листопада число загиблих склало 9 098 людей, поранені - 20 732 людини. Це - цивільне населення, українські збройні сили та озброєні групи.

У дванадцятій доповіді Верховного комісара ООН з прав людини, яка основана на роботі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, зазначається, що в ході конфлікту, який забрав більше 9 000 життів, спостерігається істотне зниження бойових дій в окремих районах на сході України впродовж декількох останніх місяців.

В той же час зберігаються серйозні проблеми в сфері прав людини, в тому числі безкарність, катування та відсутність законності та правопорядку на сході, а також тяжке гуманітарне становище мешканців охоплених конфліктом територій та внутрішньо переміщених осіб, - зазначають автори звіту ООН, опублікованого у середу.

За даними ООН, на середину листопада число загиблих склало 9 098 людей, поранені - 20 732 людини. Ці цифри включають цивільне населення, українські збройні сили та озброєні групи.

Істотне зниження інтенсивності бойових дій автори, частково, завдячують відведенню деяких видів тяжкого озброєння українськими військовими та озброєними групами

Водночас на сході України від 26 серпня до 15 листопада загинули 47 мирних мешканців. Причиною нових жертв серед цивільного населення стали в основному вибухонебезпечні пережитки війни та саморобні вибухові пристрої, «підкреслюючи гостру необхідність проведення масштабної діяльності з розмінування та інформування про мінну небезпеку по обидві сторони лінії зіткнення», - йдеться в доповіді.

В той же час продовжується наплив боєприпасів, озброєння та бойовиків з Російської Федерації на території, які контролюються озброєними групами, лишаючи ситуацію вкрай вибухонебезпечною, - заявляють в ООН.

У доповіді також йдеться про те, що продовжували відбуватися серйозні порушення прав людини щодо осіб, які проживають на територіях, які контролюються самопроголошеними «Донецькою народною республікою» та «Луганською народною республікою», включаючи вбивства, катування, жорстоке поводження, незаконне тримання під вартою та примусову працю, обмежену свободу пересування, зібрань та вираження поглядів. Місцеві мешканці продовжують залишатися без ефективного захисту своїх прав.

Автори звіту також відзначають, що наближення зими та перешкоди для діяльності гуманітарних організацій можуть погіршити і так важку ситуацію.

Дивіться також: Головні тези виступу Джозефа Байдена у Верховній Раді

Головні тези виступу Джозефа Байдена у Верховній Раді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

XS
SM
MD
LG