Спеціальні потреби

Справу боргу України перед Росією мають сторони самі вирішити - США


Росія заявляє, що уряд США офіційно відмовився надавати гарантії за зобов'язаннями України.

За повідомленням інформаційного агентства Reuters, Росія заявляє, що уряд США офіційно відмовився надавати гарантії за зобов'язаннями для України.

У суботу російські державні медіа оприлюднили заяву Міністерства фінансів Росії.

«На цьому тижні ми отримали офіційну відмову від уряду США щодо надання гарантій за зобов'язаннями України. У зв'язку з цим, нам не лишається нічого іншого як подати судовий позов проти України, якщо боржник не виконає своїх зобов'язань повною мірою до 20 грудня», - йдеться у заяві. Водночас на сайті Міністерства фінансів РФ цієї заяви немає.

Кілька днів тому на брифінгу для преси про підготовку до візиту віце-президента Джозефа Байдена в Україну, (7-8 грудня) високопосадовець адміністрації США - відповідаючи на запитання кореспондента - наголосив, що справа боргу України перед Росією є виключно двостороннім питанням, яке сторони самі мають вирішити.

«Щодо боргу - це справа між Україною та Росією. США повністю підтримували домовленість про реструктуризацію українського боргу, досягнуту міністром фінансів Наталією Яресько на переговорах, які тривали п’ять місяців. Ми вважаємо цю угоду вигідною для України. Угода відстрочує її борговий тягар і дозволляє її надалі брати участь в програмі МВФ розширеного фінансування. Але, щодо боргу перед Росією - це справа, яку Україна і Росія мають самі вирішити», - заявив високопосадовець адміністрації США.

У четвер представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив про ризик припинення співпраці МВФ з Україною за програмою розширеного фінансування. Причиною він назвав законопроект про бюджет 2016, який «не відповідає цілям програми МВФ і в якому закладена політика, яку ми не підтримуємо».

У разі припинення програми співробітництва між МВФ та Україною автоматично будуть припинені інші програми кредитування з боку міжнародних фінансових організацій – Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також урядів країн ЄС та США.

Дивіться також: МВФ озвучив попередження українській владі

МВФ озвучив попередження українській владі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG