Спеціальні потреби

У Пентагоні заперечують, що передали Україні несправну військову техніку


Петро Порошенко з американськими військовослужбовцями, які доставили американську військову техніку

Пентагон спростовує повідомлення The Washington Post про те, що США забезпечують українську армію застарілим і майже непридатним до використання військовим обладнанням.

У той час, як в Україні близько 300 американських військових навчають українських солдатів на Яворівському військовому полігоні в Львівській області, Пентагон намагається відповісти на повідомлення про те, що українська армія, яка воює на сході країни, забезпечується застарілим і майже непридатним до вживання американським військовим обладнанням.

У Пентагоні, який з початку військових дій виділив Україні більш 265 мільйонів доларів у вигляді військової допомоги, заявляють, що американська допомога, техніка та обладнання «багато в чому сприяють підвищенню ефективності та боєздатності».

«Ми постачаємо Україні найкраще обладнання, враховуючи наявні ресурси і крайню необхідність», - написав у п'ятницю «Голосу Америки» речник Пентагону капітан військово-морських сил Джефф Дейвіс.

Кілька днів тому газета The Washington Post повідомила, що підрозділи українського спецназу в околицях контрольованого сепаратистами Донецька використовують американські броньовані позашляховики Humvee кінця 80-х і початку 90-х років, якщо судити по серійних номерах цих одиниць техніки. У трьох із цих Humvee - пластикові двері і вікна.

Газета також пише, що «низька якість техніки та обладнання ставить під питання наміри уряду США щодо війни, яка триває вже другий рік». Це різко контрастує з повідомленнями про те, що Росія постачає сепаратистам на сході України найсучаснішу військову техніку та зброю.

Ми постачаємо Україні найкраще обладнання, враховуючи наявні ресурси і крайню необхідність
Джефф Дейвіс

Дейвіс заявив, що «абсолютна більшість» обладнання, що відправляється в Україну, до цього не використовувалася американськими військовими, але, враховуючи терміновість, США виділили кілька неброньованих автомобілів з існуючих запасів.

«Всі ці автотранспортні засоби в момент доставки в Україну знаходилися в робочому стані», - стверджує Дейвіс.

Підполковник Ник Дучіч, командувач підрозділом американських військових, що займаються навчанням на заході України, повідомив «Голосу Америки», що його ще не було в країні, коли почали постачати обладнання, проте, наскільки йому відомо, все обладнання, що поставляється в Україну «проходить перевірку перед відправленням».

Humvees, про які йшла мова в газеті The Washington Post, могли бути направлені в рамках стандартної військової програми передачі надлишкового устаткування, коли країни можуть отримувати американське обладнання в стані «як є», - каже капітан сухопутних військ Расселл Ґордон, офіцер зв'язків з громадськістю в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в Яворові.

Всі ці автотранспортні засоби в момент доставки в Україну знаходилися в робочому стані
Джефф Дейвіс

Згідно з представниками центру в Яворові, протягом останніх місяців Україна отримала більше 30 броньованих Humvee, а також прилади нічного бачення, сучасні засоби зв’язку і радіолокаційне обладнання.

«Поговоривши з моїми українськими колегами і спостерігаючи за процесом навчання, я дізнався, що контрбатарейні радари Q48 і Q36 ефективні щодо навчання, а використання обладнання типу Q48 дозволило врятувати життя українських військових», - сказав Дучіч.

Дивіться також: Чи можуть українці бути єдиними? - письменниця шукає відповідь

Чи можуть українці бути єдиними? - письменниця шукає відповідь. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

XS
SM
MD
LG