Спеціальні потреби

США поставили Україні застарілу військову техніку – The Washington Post


Петро Порошенко проходить повз перших десяти американських «Хамві» для української армії. Бориспіль, Київ, Україна, 25 березня 2015.

Газета The Washington Post пише, що самі американські військові не користуються подібним обладнанням вже багато років.

США поставили Україні військове устаткування нелетального характеру на суму в 260 мільйонів доларів, яке повинно допомогти Києву в його боротьбі з проросійськими сепаратистами.

Однак, як пише Томас Ґіббонс-Нефф у статті в газеті The Washington Post, частина поставленої техніки, призначеної для захисту і перевезення українських військовослужбовців, швидше нагадує мотлох.

Газета пише, що один з підрозділів українських спецначенців, дислокованого під Донецьком, користується доставленими зі США позашляховиками «Хамві» (Humvee), випущеними у вісімдесятих - початку дев'яностих років минулого століття, беручи до уваги їх серійні номери.

На трьох з них встановлені пластикові двері і вікна, які навряд чи дають хоч якийсь захист. Шини на одному з них розірвалися вже після пробігу в кілька сотень кілометрів. За словами механіка, це сталося через те, що Humvee занадто довго стояв на складі.

Газета також наводить приклад іншого підрозділу, цього разу піхотного, який отримав один бронежилет на 120 людей. За даними видання, американські війська перестали використовувати бронежилети такого типу приблизно десять років тому.

«Якщо американці хочуть постачати нам техніку, то не потрібно відправляти вживані речі», - сказав один з командирів українського спецназу. Як і інші військовослужбовці, він виступав на умовах анонімності, критикуючи стан техніки свого підрозділу.

Застаріле обладнання було виявлено під час поїздки Ґіббонса-Неффа в район біля лінії фронту на сході України за допомогою механіків української армії і в ході інтерв'ю з військовослужбовцями на передовій. У деяких випадках за серійними номерами можна було відстежити походження деяких транспортних засобів.

Жалюгідний стан техніки, яка поставляється із США, призводить до недовіри і зниження бойового духу у військовослужбовців, заявили військовослужбовці автору статті.

На думку експертів, низька якість техніки також викликає сумніви з приводу взятих США зобов'язань щодо війни Києва з проросійськими сепаратистами, які досі займають міцні позиції на сході України, - зазначає Ґіббонс-Нефф.

Речник Пентагону підполковник армії Джо Соуерс прямо не прокоментував стан техніки, що відправляється, однак зазначив, що США як і раніше відправляють обладнання та забезпечують підготовку для того, щоб «допомогти Україні краще моніторити і забезпечити захист свого кордону, працювати більш безпечно і ефективно, а також зберегти і закріпити свою територіальну цілісність».

Американські чиновники пояснюють передачу Україні техніки у поганому стані потребою країни у швидкій допомозі. За словами високопосадовця у Пентагоні, США були не готові до втручання Росії на сході України, і тому довелося допомагати Україні без попередньої підготовки та наявності фінансування.

У статті зазначається, що поки що неясно, яка частина техніки, що її отримала Україна, є застарілою.

Проте наголошується, що нове обладнання також було передане, це, наприклад, прилади нічного бачення та комплекти для надання невідкладної медичної допомоги. Крім цього, українські війська, за даними автора статті Томаса Ґіббонса-Неффа, отримали сучасні засоби зв’язку та обладнання для артилерії.

Дивіться також: Повернутись з фронту і знайти роботу - досвід ветеранів США

Повернутись з фронту і знайти роботу - досвід ветеранів США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

XS
SM
MD
LG