Спеціальні потреби

Український парламент продовжив роботу після літньої перерви


Місця депутатів-опозиціонерів вкриті плакатами із зображенням Юлії Тимошенко та Юрія Луценка

Українські депутати знову повернулися до законотворчої діяльності. Це вже дев'ята сесія для цього парламенту. На відкритті сесії президент говорив про завдання й виклики, опозиція на знак протесту вийшла із залу.

Відкриття цієї сесії відзначилося «прикрасами» у вигляді плакатів на підтримку Юрія Луценка та Юлії Тимошенко. Також у незвичній «формі» до зали Верховної Ради прийшли депутати-бютівці. Фракція вдягнулася у чорні футболки із слоганом «Батьківщини» та зображенням Юлії Тимошенко за ґратами.

Опозиція не дочекалась прибуття президента Віктора Януковича та покинула сесійну залу із криками «Ганьба!». Такий жест депутати фракцій «БЮТ-Батьківщина» та НУ-НС охарактеризували як знак протесту проти політичних репресій в країні.

У спільній заяві опозиція наголосила, що сьогодні Україна – «це країна із слухняною провладною більшістю «кнопкодавів» у парламенті, антинародними псевдореформами та цензурою». Депутати висловили переконання, що сьогоднішні події в стінах парламенту стануть «прикрим епізодом в історії України, з якого наше суспільство винесе правильний урок».

Натомість президент України Віктор Янукович у своїй промові майже не згадав про гучні судові справи на честь відкриття дев'ятої сесії. Виступ гаранта був присвячений пріорітетам, на яких парламент має сконцентрувати свою увагу. Вчергове Янукович підкреслив, що основним курсом для України є інтеграція в Європу, і одними із головних завдань – запровадження зони вільної торгівлі з ЄС та виконання Плану дій з лібералізації візового режиму для України.

Згадуючи про виклики для України, Віктор Янукович наголосив, що країна заплатила зависоку ціну для подолання «першої хвилі» кризи. Серед таких «прорахувань» президент назвав і контракт щодо постачання газу, підписаний в 2009-му році, за який зараз судять Юлію Тимошенко.

«Деякі рішення влади того часу і до цих пір викликають багато запитань як з економічної, так і з правової точок зору, оскільки безпосередньо вплинули на стан економічної безпеки держави», – цитує прес-служба слова Віктора Януковича. Президент додав, що в цих питаннях своє слово має сказати слідство та правосуддя.

Віктор Янукович також заявив, що Верховна Рада вперше за останні роки «демонструє високу працездатність та політичну відповідальність». На думку гаранта, це наслідок тісної взаємодії між законодавцями, президентом та урядом. В новій сесії, за словами президента, депутати повинні продовжити роботу над реформами. Зокрема, пріоритетною Янукович визначив реформу аграрного сектора, де, як сказав президент, «терпіти злидні і несправедливість неможливо».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG