Спеціальні потреби

Депутати підтримали жорсткі норми про перевірки у Податковому кодексі


Депутати підтримали жорсткі норми про перевірки у Податковому кодексі
Депутати підтримали жорсткі норми про перевірки у Податковому кодексі

4 великих книги – так виглядав проект Податкового кодексу, який у вівторок увесь день розглядала Верховна Рада у другому читанні, тобто з врахуванням декількох тисяч поправок, кожна з яких мала бути проголосована. Все це відбувалося на фоні багатотисячних протестів підприємців.

Головний доповідач - голова Комітету з питань податкової і митної політики Віталій Хомутиннік зазначив, що до Комітету надійшло 4 тисячі 839 пропозицій, з яких 2 тисячі 333 були враховані, а 2 тисячі 546 – відхилені.

Депутати мають намір за декілька днів розглянути всі поправки та проголосувати кодекс в цілому. Працюючи до ночі у вівторок вони проголосували декілька норм, які були раніше жорстко критиковані експертами та підприємцями.

Зокрема, була проголосована стаття 75, другого розділу Податкового кодексу, яка включає позапланові й фактичні перевірки підприємства та підприємців податковою службою.

Також депутати схвалили норму про адміністративний арешт майна платників податку для виконання ними своїх обов'язків. Арешт майна може бути застосований у разі порушення правил відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, наявність податкового боргу для виїжджаючих за кордон.

Окрім цього, подібний захід буде використовуватися Податковою і у тому випадку, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки. Також відповідний захід може бути застосований до товарів, які виготовляються, зберігаються, переміщуються або реалізуються з порушенням правил, визначених митним законодавством України чи законодавством з питань оподаткування.

Депутат від опозиції Ксенія Ляпіна заявила, що, використовуючи цей механізм, держава може розорити чимало підприємств.

Що стосується розмірів та кількості податків та зборів, то депутати залишили оподаткування депозитів фізичних осіб встановивши ставку податку в розмірі 5% оподатковуваної бази по доходу, нарахованого як процент. Цей податок буде введений з 2015 року.

Також депутати підтримали зниження податку на прибуток з 25% до 16%, що буде відбуватися поетапно: у 2011 році буде діяти ставка 23%, в 2012 році - 21%, а в 2013 році - 19%.

Окрім того, Верховна Рада проголосувала за поправку голови профільного комітету Віталія Хомутинніка, яка стосується податкових канікул до 1 січня 2016 року для малого бізнесу з річним оборотом 3 мільйони гривень. Згідно з поправкою, при нарахуванні та виплаті дивідендів ці підприємства втрачають право на нульовий податок на прибуток і сплачують його за основною ставкою.

Представники коаліції увечері заявили, що у середу узгоджуватимуть пропозиції, які були подані підприємцями, що сьогодні влаштували акцію протесту під Верховною Радою. Їхні поправки обіцяли розглянути і по можливості врахувати. Відтак, за словами лідера фракції Партії Регіонів Олександра Єфремова, розгляд проекту Податкового кодексу продовжиться у четвер.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG