Спеціальні потреби

На закордонному виборчому окрузі перемагає «Свобода»


Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів зі 116 закордонних дільниць. За підсумками волевиявлення за межами України, з результатом 23% перемогла Свобода, що мінімально обігнала Партію регіонів. Близько 20% відсотків набрали УДАР та Об'єднана опозиція. Водночас, явка на виборах за кордоном була низькою. На дільниці по всьому світу прийшло менше 20 тисяч українців. Оглядачі звинувачують у цьому закон про вибори, який вимагав додаткової попередньої реєстрації громадян України за кордоном, як також не дав можливості закордонним українцям голосувати за кандидатів по мажоритарних округах. У США виконати свій громадянський обов’язок прийшло сукупно на усіх чотирьох дільницях лише 1 269 осіб.

У Сполучених Штатах зареєстровано 44 тисячі українських виборців. З них, голосують переважно не більше 10 тисяч. Виборча дільниця у посольстві України у США відкрилась вчасно не зважаючи на заблоковані через марафон вулиці навколо українського дипломатичного представництва у Вашингтоні. Українців також не злякало штормове попередження оголошене в столиці та околицях. І хоча зранку на дільниці було не людно, найбільшого напливу на дільниці очікували після обіду. Процес голосування складав враження добре організованої машини. На цій дільниці працює 22 членів комісії, до якої входять як волонтери – представники української діаспори у США, так і члени родин працівників посольства. Голова виборчої комісії Станіслав Мельник має великий досвід організації виборів, оскільки працює, як голова виборчої комісії у Вашингтоні вже декілька виборів поспіль.

«Підготовка за регламентом виконана вчасно на сто відсотків. Усі люди підготовлені, усі місця та дільниці підготовлені за участю посольства України у США. Все іде за розкладом», - каже він.

Молоді члени комісії, українці, які працюють у Вашингтоні за контрактами міжнародних організацій, кажуть, що зголосились допомогти в організації виборів, бо вважають їх дуже важливими.

«Це мої перші вибори у Сполучених Штатах, тому для мене було важливо не лише прийняти участь, але й допомогти посольству провести вибори. Я громадянин України і це дуже важливо, щоб українці мали можливість використати свій шанс обрати народних депутатів до парламенту», - каже Віталій Дубіль, працівник Світового Банку, член виборчої комісії у Вашингтоні.

Віддати свій голос на парламентських виборах в Україні прибув разом з дружиною і посол України у США. У відповідь на запитання за кого проголосував він відповів:

«За майбутнє України. За Україну процвітаючу, за Україну демократичну, за Україну стабільну, за Україну європейську. Ці вибори дуже важливі у контексті майбутнього України, у контексті нашої європейської інтеграції, наших відносин з іншими країнами, у тому числі з Сполученими Штатами Америки. Та перш за все, вони важливі у тому контексті, що нам самим будувати своє майбутнє. Тому треба, щоб майбутня Верховна рада була високопрофесійною і, щоб вона працювала на розвиток України, на трансформацію України у високо розвинуту європейську країну», - каже посол України у США.

Олександр Моцик також сподівається, що після парламентських виборів в Україні та обрання президента США, взаємини між Києвом та Вашингтоном активізуються.
«Порядок денний у нас досить значний в інтересах обох країн, рух у нас двосторонній і тому ми надіємось, що вибори дадуть поштовх на розвиток нашої двосторонньої співпраці на ще більш високому рівні», - сподівається Олександр Моцик.
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG