Спеціальні потреби

Про роль суверенітету та парламенту говорили в Раді з нагоди 20 річниці Декларації


Про роль суверенітету та парламенту говорили в Раді з нагоди 20 річниці Декларації
Про роль суверенітету та парламенту говорили в Раді з нагоди 20 річниці Декларації

Депутати, які закінчили політичний сезон ще тиждень тому, сьогодні зібралися на урочисте засідання Верховної ради, присвячене 20 річниці Декларації про державний суверенітет України.

Засідання почали зі звернення президента Януковича до українського народу. Сам Янукович урочисте засідання зігнорував на користь відпустки у Криму. Колишні президенти, голови суддів, депутати 5 скликань спостерігали за ним з відео-екранів. Янукович – на фоні книг – розповідав, що українці повинні об’єктивно оцінювати останні 20 років, без героїзації та без критики.

Ті, кого називають творцями Декларації – Михайло Горинь, Сергій Головатий та інші депутати першого скликання – прийшли до зали у вишиванках. Після виступу Януковича вони встали і заспівали української козацької пісні.

Далі спікер Володимир Литвин переповідав історію ухвалення Декларції, нагадавши, що тоді вона суперечила Конституції УСРС, але відповідала волі народу, а відтак змінена була Конституція, а не Декларація.

За словами Литвина, незалежність України відбулася: «Ми не можемо погодитись і ніколи не погодимося зі спробами відвести сучасній Україні роль своєрідного політичного проекту, тимчасового, чи окраїнного державного утворення, з невизначеною перспективою її приреченістю до постійного пошуку шляхів суверенного розвитку власної долі».

На завершення засідання Литвин відзначив роль парламенту у політичному житті країни, зазначивши таке: «Верховна рада є, була і буде. Може комусь хочеться, щоб вона служила одному політику. Я переконаний, не буде такого, вона буде служити українському народові».

Особливо критичним щодо бажання контролювати Верховну раду був перший президент країни Леонід Кравчук: «Верховна Рада втрачає своє значення, або хоче, або може перетворитися у філіал адміністрації президента. Як там треба, так тут і натиснуть. Треба що Верховна рада повернула свій авторитет».

Колишній президент вважає, що сьогодні саме парламент має стати в центрі реальних реформ та перетворень в країні: «Верховна рада має оголосити боротьбу проти порушень Конституції, цинізму та пристосуванству. Хто має право в Україні – право на незалежність? Невже тільки адміністрація президента? Влада працює для себе, для збільшення свого впливу. На кого вона працює? Не на народ. Знайдіть у собі силу і скажіть «ні» – ні корупції, ні торгівлі людьми і посадами».

Після засідання брифінг у парламенті дала Юлія Тимошенко. Головна її теза – влада не дотримується букви та духу Декларації. "Я переконана, що сьогоднішня влада майже кожний пункт Декларації про державний суверенітет принижує, або порушує", – заявила Тимошенко.

XS
SM
MD
LG