Спеціальні потреби

Янукович закликав українців брати приклад з Китаю


Янукович закликав українців брати приклад з Китаю
Янукович закликав українців брати приклад з Китаю

Головним документом, підписаним за результатами офіційного візиту Віктора Януковича до Китаю, є спільна заява між Китайською Народною Республікою та Україною стосовно всебічного підвищення рівня китайсько-українських відносин, дружби і співробітництва.

Янукович разом із Голова КНР Ху Цзіньтао вважають, що на нинішньому етапі в китайсько-українських відносинах склалися нові сприятливі можливості. Янукович неодноразово заявляв, що Китай має бути одним із пріоритетів зовнішньої політики України, тоді як його попередник Віктор Ющенко жодного разу не відвідав Пекін за весь час своєї каденції.

Підписана заява містить низку декларацій щодо того, як має відбуватися українсько-китайське співробітництво. В політичній сфері Китай підтверджує гарантії ядерної безпеки України, а Україна – невизнання Тайваню.

В сфері економіки сторони вважають, що між двома країнами існують широкі перспективи розширення співробітництва в торговельно-економічній, інфраструктурній, інвестиційній, транспортній та інших сферах. Україна та Китай хочуть спільно працювати в нафтогазовій сфері та сфері ядерної енергетики, заохочуватимуть до участі зацікавлені організації та підприємства двох країн до участі в проектах будівництва енергетичних об’єктів.

На державному рівні буде розроблятися ідея започаткування постійно діючого механізму Українсько-китайського бізнес-форуму.

Всі ці декларації Янукович озвучив у вигляді конкретних цифр та очікувань:

«Ми домовилися, що ближчим часом – не пізніше 2012 року – ми матимемо товарообіг не менше 10 мільярдів доларів».
Українські компанії хочуть і можуть працювати в Китаї, каже український президент:

«Ми прийняли також для себе рішення брати участь в розвитку державних пріоритетних напрямків КНР на території Китаю. У нас є така можливість і такий потенціал. Ми готові залучати наші можливості для розбудови тих регіонів Китаю, які сьогодні значно відстають від середнього рівня».

А з Китаю Україна чекає інвестицій, в першу чергу в авіа- та машинобудування, сільське господарство, наукомісткі технології, будівництво об’єктів інфраструктури в Україні, поглиблення переробки сировинних ресурсів тощо.
Янукович заявив, що Україна має брати приклад з Китаю щодо того, як розвиватися далі:

«Це той приклад, до якого ми повинні прагнути. І ми також братимемо багато чого для України з тих прикладів, які сьогодні бачимо на власні очі».

У вигляді безоплатної допомоги українська делегація привезе з Китаю комп’ютери для шкіл на суму біля чотирьох мільйонів доларів. Ці кошти будуть надані відповідно до підписаної угоди між Кабміном України та урядом КНР.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG