Спеціальні потреби

У Києві та в регіонах відкрили табори толерантності для дітей


У Києві та в регіонах відкрили табори толерантності для дітей
У Києві та в регіонах відкрили табори толерантності для дітей

«Вас повинні поважати. Ким би ви не були» – під такими гаслами діти різних соціальних груп та форм сімейного виховання (з родин, усиновлені, з обмеженими можливостями, діти-біженці) прожили під одним дахом декілька днів.

Дитячі табори толерантності відкрилися одночасно в Києві, Хмельницькому, Львові, Вінниці та Житомирі. В кожному таборі – 25 дітей, від 14 до 16 років, з різними соціальними категоріями, але з одним бажанням – навчитися поважати один одного, дізнатися та обговорити свої права та обов’язки, навчитися протистояти насильству у повсякденні. За 3 дні діти не тільки слухатимуть тренінги й лекції про права дітей, про толерантну поведінку, моду здоров’я, але й на основі почутого створюватимуть відео-кліпи та театральні вистави.

14-ти річна Ліза з Києва мріє бути акторкою. Вона з групою інших дітей готує виставу про аборти, та про стан біженців в країні. «Спочатку нам про все це розповідали, потім ми почали робити власну виставу, щоб донести цю інформацію до інших», – розказує Ліза.

Серед учасниць табору – Сара та Нілам. Вони з батьками є біженцями з Афганістану, вже довгий час живуть в Україні. «Ми дізналися тут про права дітей, прагнемо дізнаватися ще більше, а потім будемо захищати права афганців та біженців в Україні», – кажуть дівчата.

До табору долучилися і представники дитячого парламенту. Для них робота табором не завершується, говорить одна з тренерів, виконавчий директор МГО «Школа рівних можливостей», Ірина Конченкова. Діти можуть стати тренерами з прав дітей для своїх однолітків, можуть поділитися здобутим досвідом в своїх школах та вдома, заохочувати однокласників об’єднати зусилля.

«Після тренінгової частини почнеться креативна. Діти в різних таборах будуть реалізовувати почуте якимось своїм способом. Головне, щоб діти сприйняли філософію ненасильства, яку ми їм хочемо донести», – каже Ірина.

Усі матеріали, зроблені дітьми, увійдуть до єдиного диску, який буде розповсюджуватися в українських школах.

Ініціаторами проекту, присвяченому захисту прав дітей, виступило Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Представництво ЄС в Україні та Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ). Кількість фактів насильства по відношенню дітей в Україні, свідчить про те, що про це необхідно не тільки говорити, але й щось робити, вважає заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова.

«За останній рік було зафіксовано 10 тисяч випадків жорстокого поводження з дітьми в Україні. Є факти загибелі дітей, сексуального насильства, фізичного насильства та економічного. Адже коли майже 3 тисячі дітей не пішли 1 вересня до школи, з них 800 дітей не пішли тому, що не було що одягнути, за що купити прилади до школи. Дитина не змогла реалізувати свої права через бідність», – зазначила Світлана Толстоухова.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG