Спеціальні потреби

Опозиція звинувачує владу у регіональній ангажованості кадрових призначень


Опозиція звинувачує владу у регіональній ангажованості кадрових призначень
Опозиція звинувачує владу у регіональній ангажованості кадрових призначень

Опозиційна лідерка Юлія Тимошенко звинуватила владу в тому, що на ключові посади в державі призначаються представники донецького регіону. Ця заява з’явилася після того, як головою Конституційного суду було обрано Анатолія Головіна. Тимошенко назвала це «продовженням процесу концентрації влади представниками донецького регіону».

«Генеральна прокуратура – донецькі, Конституційний суд - донецькі, всі голови обласних, районних адміністрацій - в більшості донецькі», – сказала Тимошенко.

Моніторинг призначень на посади в органах державної влади в регіонах України та в Києві демонструє, що чимало високих посад справді посіли вихідці з донецького регіону. Тоді як колишнього лідера київських регіоналів Василя Горбаля призначили губернатором Львівщини.

Кадрова політика та звільнення з Кабміну Нестора Шуфрича і Володимира Семиноженка, які представляють інші регіони, викликали чимало заяв щодо проблем у партії влади.

Колишній віце-прем’єр з гуманітарних питань Семиноженко назвав голосування за його звільнення з посади «свідченням проблем в коаліції». Його колега, колишній міністр з надзвичайних ситуацій, Нестор Шуфрич пішов значно далі і в інтерв’ю «Українській правді» заявив, що регіонали вже почали повторювати помилки помаранчевих попередників.

Зокрема Шуфрич розповів, що його крісло намагалися обміняти на 6-15 депутатів, що близькі до Віктора Балоги, однак ця торгівля не завершилася успішно. А внаслідок цього не було схвалено закону «Про референдум».

«Провал закону про референдум. Це означає, що Льовочкін не зможе добитися для Януковича повноважень Кучми. Призведе це до того, що ми з усіма пересваримося через бажання пропихнути цей процес. В результаті доведеться комусь відповідати. В кращому випадку відповідатиме один Льовочкін. В гіршому – вся команда», – каже Шуфрич.

Він також розповів про спроби переділу власності всередині команди регіоналів. «Я чув, що з активів Горбаля напіврейдерським способом забрали готель ніби то на користь Хорошковського. Не можу підтвердити, ні спростувати», – говорить Шуфрич.

Він також критикує команду Хорошковського і Льовочкіна за історію з 5 каналом. «Я для себе відмітив, що Валера достатньо багата та впливова людина. Але цей конфлікт з 5 каналом, потім конфлікт з Горбалем не прикрашає його як представника команди. Зараз це непомітно. Але може прийти момент, і все, як це було у Ющенка, візьме і взірветься», – заявив Шуфрич.

Натомість ще один представник Донеччини, який нині очолює фракцію регіоналів в парламенті Олександр Єфремов наявність будь-яких проблем спростовує. Звільнення Семиноженка він назвав оптимізацією:

«Є рішення президента щодо скорочення державного апарату. Якщо реалізація цих завдань веде, наприклад, до скорочення посади певного віце-прем’єра, то, вважаю, це впорядкування діяльності виконавських органів». Ну, а щодо Шуфрича в інтерв’ю газеті «День» зазначив таке: «Якщо ж ми переводимо когось із співробітників, у тому числі й міністрів, на роботу в іншу сферу, де він може принести більше користі, це теж не відставка, а перехід на іншу роботу. Тому не варто робити різких оцінок», – наголосив лідер фракції «регіоналів».

Водночас він не виключив нових кадрових ротацій та відставок в уряді. В українській пресі активно обговорюють можливість відставки навіть прем’єра Миколи Азарова.

«Відбувається планомірна кадрова робота, і вона проводитиметься найближчим часом. Хоча і від відставок ми не застраховані», – сказав Єфремов.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG