Спеціальні потреби

Прокуратура розслідуватиме дії опозиції 27 квітня


Прокуратура міста Києва порушила кримінальну справу за фактом хуліганства, вчиненого групою депутатів у Верховній раді 27 квітня, коли відбувалася ратифікація угод, підписаних президентами України та Росії в Харкові 21 квітня. Кримінальна справа порушена за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу.

Йдеться про дії опозиції, яка намагалася завадити ратифікації, заливши клеєм місця для карток та намагаючись вцілити яйцями в спікера Ради Володимира Литвина.

Нині прокуратура звернулася до всіх ЗМІ з проханням надати повні відеозаписи зафіксованих подій у парламенті. Раніше про необхідність правової оцінки дій опозицій заявив президент Янукович, а опозиція назвала це початком політичних репресій.

Варто зауважити, що у Верховній раді України і раніше траплялися різні критичні ситуації із пошкодженням майна та бійками депутатів, однак жодного разу прокуратура не втручалася у діяльність вищого законодавчого органу та не порушувала справ з цього приводу.

Розслідуванням подій біля парламенту займається міліція. У четвер заступника голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Андрія Мохника було викликано на допит у карний розшук МВС.

Прес-служба партії повідомила, що підставою для виклику стало те, що 27 квітня він був одним із організаторів акції протесту проти ратифікації угоди щодо продовження терміну перебування на території України Чорноморського флоту РФ.

ВО «Свобода» розцінює це як спробу залякування, вчинення політичного та морального тиску.

Останні події ще раз стимулювали опозицію вимагати якнайшвидших виборів до парламенту України. Як заявила під час Інтернет-конференції Юлія Тимошенко, громадськість та опозиційні політичні сили мають консолідуватися для оголошення дострокових виборів.

Завдання номер один – денонсувати угоду, яка дозволяє перебування Чорноморського флоту Росії в Україні до 2042 року.

«Ми знаємо, що у парламенті немає більшості, але ми бачили, що опір не приніс ніякого результату – ратифікація відбулася. Залишається тільки денонсація. Тобто потрібна інша більшість у Верховній раді. Вибори мусять змінити якість більшості в парламенті», – заявила вона.

Окрім виборів, вона закликає громадян і до активніших вуличних протестів: «Наш опір – і в парламенті, і на вулицях, але треба створити координаційну систему – Комітет захисту України. Якщо буде опір, якщо опозиція в парламенті чинитиме опір, Янукович далі не зможе проводити свою політику. І він сам буде зацікавлений у тому, щоб оголосити дострокові вибори у Верховну раду», – заявила Тимошенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG