Спеціальні потреби

Кияни співчувають норвежцям та підтримують білоруську опозицію


Біля норвезького посольства у Києві мешканці столиці висловлюють співчуття загиблим під час минулотижневих нападів

Окрім високопосадовців, які, кожен офіційно, надіслали до Норвегії листи співчуття з приводу трагедії, звичайні кияни не лишились осторонь. Майже щодня до посольства приходять українці із квітами в пам’ять жертв нападів 22 липня.

Тоді в центрі Осло стався вибух, а через декілька годин, неподалік від норвезької столиці, чоловік почав стріляти по учасниках молодіжного табору. В обох терактах підозрюють одну людину Андерса Брейвіка, якого наразі судять в Осло. Загалом унаслідок терактів загинуло понад 70 людей.

У посольстві у Києві також відкрили «книгу жалоби», в якій кожен міг залишити слова жалю та співчуття. Під час обідньої перерви до воріт Норвезького посольства з трояндами підійшла киянка Ольга. Розказує, що їздила в Осло, коли була студенткою, за академічною програмою. Країна та її мешканці дуже сподобалися своєю гостинністю. Коли дізналася про теракти, була дуже вражена і вирішила хоча б квітами висловити своє співчуття норвежцям.

За словами надзвичайного та уповноваженого посла Норвегії в Україні Олава Берстада, те, що сталося, для країни є «найбільшою трагедією з часів Другої світової війни». «Ми всі в шоці від того, що сталося», – говорить посол.

Українські активісти підтримують білоруську опозицію
Українські активісти підтримують білоруську опозицію
27 липня, у день проголошення декларації про державний суверенітет Білорусі, під посольством у Києві зібралися і українці, і білоруси. Ініціатор акції – В’ячеслав Сівчик, голова руху солідарності «Разом», каже, що таким чином вони підтримають акції протесту, які плануються в Мінську та інших білоруських містах.

«Це солідарність із людьми, які змагаються за Білорусь, із політв’язнями, які сидять ще з 2010 року, та й із звичайними людьми, які виходять на вулицю і плескають владі», – каже В’ячеслав Сівчик.

Плескання під посольством кияни вже влаштовували, але реакції від посольства, як і цим разом, не було жодної. Активісти знову поплескали білоруській владі, а також разом заспівали гімн Білорусії.

До пам’ятника письменнику Володимиру Короткевичу прийшла і студентка Катерина Гладка. Одна з причин – має багато друзів у Білорусії, від яких знає, що там відбувається насправді. Іншим її українським друзям поставили заборону на в’їзд до республіки. До того ж, Катерина прийшла до посольства і з іншого приводу.

«Ситуація дуже нагадує те, що відбувається зараз у нас. Нагадує настільки, що страшно. І я розумію, що, підтримавши Білорусь, ми фактично виступаємо проти того, що відбувається в Україні», – пояснює Катерина.

Активісти закликали приходити до білоруського посольства щосереди о 19:00, і разом плескати діям влади Лукашенка.

XS
SM
MD
LG