Спеціальні потреби

Путін виправдовує війну проти України і критикує Захід на святкуванні перемоги в Другій Світовій


Владімір Путін намагається прирівняти російських військових, які зараз воюють в Україні, з минулими поколіннями, які воювали в Другій Світовій війні. Але критики Путіна називають його війну безглуздою, братовбивчою, агресивною і незаконною.
Владімір Путін намагається прирівняти російських військових, які зараз воюють в Україні, з минулими поколіннями, які воювали в Другій Світовій війні. Але критики Путіна називають його війну безглуздою, братовбивчою, агресивною і незаконною.

Російський президент Владімір Путін скористався відзначенням сімдесят дев'ятої річниці закінчення Другої Світової війни у Європі, щоб виправдати вторгнення Росії в Україну і нову російську війну, яка вже призвела до найбільших жертв і руйнувань на європейському континенті з того часу.

У промові на військовому параді 9 травня у Москві Путін жодного разу не вимовив слово Україна, але згадав теперішню війну, називаючи її “спеціальною військовою операцією”.

Він зізнався, що зараз “Росія переживає складний, рубіжний період”, але не пояснив, в чому полягають російські складнощі.

Путін оминув те, що теперішня війна вибухнула за його наказом російській армії вдертися в Україну.

Ця війна кривава і безглузда. І вона непотрібна нікому, окрім Путіна…
Юлія Навальная

Натомість джерелом проблем він називав “політику західних еліт”, які, за його словами, “перекручують історію”, заохочують “неонацизм”, “ведуть колоніальну політику” і “розпалюють нові конфлікти”.

"Ми відзначаємо день перемоги в умовах проведення спеціальної військової операції. Усі її учасники – ті, хто на передовій, на лінії бойового зіткнення – це наші герої", - заявив Путін, наголосивши на, як він сказав, "зв’язку поколінь героїв".

До відкритого російського вторгнення в Україну такі святкування часто відвідували гості з західних країн, але цього разу, як і минулого року на заходи до Москви приїхали лише керівники найближчих до Росії держав: Білорусі, Казахстану тощо, і деяких давніх союзників СРСР, таких як Куба.

"Мілітаристське видовище"

Критичні щодо влади в Росії коментатори, зокрема російські, називають помпезний військовий парад у Москві 9 травня черговим проявом агресивного російського мілітаризму.

“Ще один рік. Ще одне огидне мілітаристське видовище мерзенного фашистського режиму. Я завжди їх ненавидів – навіть коли Росія не вела активних війн проти своїх сусідів", - написав в X західний історик російського походження Серґей Радченко.

Він при цьому визнав, що такі військові паради завжди були "одним із найефективніших інструментів в арсеналі Кремля для промивання мізків»”.

Опитування в Росії показують, що чимало росіян переконані у необхідності війни проти України і лише невелика кількість активістів сміє виступати проти, ризикуючи зазнати жорстоких покарань.

Вдова загиблого у в’язниці російського опозиціонера Алєксєя Навального, Юлія Навальная, напередодні заявила, що влада Путіна означає “війну, політичні вбивства, зубожіння росіян”.

"Ми навіть не знаємо, скільки людей загинуло. Путін боїться назвати реальні цифри втрат. Ця війна кривава і безглузда. І вона непотрібна нікому, окрім Путіна… З ним наша країна не буде мати ні миру, ні розвитку, ні свободи. Основою путінського режиму є брехня і корупція", - заявила Юлія Навальная.

Владімір Кара-Мурза, ув’язнений в Росії за критику російської війни проти України, написав в черговій статті в газеті Washington Post, що пишається тим, що виступив проти “злочинів Путіна в Україні”.

“Вже третій рік моя країна — або, точніше, старіючий, незмінний, нелегітимний диктатор, який привласнив собі право говорити та діяти від імені моєї країни — веде жорстоку, несправедливу, агресивну війну проти сусідньої незалежної держави. У ході цієї агресії загарбник вчинив справжні воєнні злочини. За два роки в Україні вбито та поранено десятки тисяч мирних жителів, у тому числі дітей; зруйновано тисячі житлових будинків, а також сотні лікарень і шкіл. Ці факти загальновідомі та детально задокументовані у звітах міжнародних організацій”, - пише Владімір Кара-Мурза.

Він підкреслює, що пишається тим, що “в цей темний, огидний, жахливий час в Росії знайшлося стільки людей, які не злякалися і не змовчали — навіть ціною власної свободи”.

Шкідлива діяльність РФ у Британії. Лондон висилає російського аташе. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:44 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG