Спеціальні потреби

Українці відзначили річницю інавгурації Януковича


Українці відзначили річницю інавгурації Януковича
Українці відзначили річницю інавгурації Януковича

Громадське об’єднання «ЗМІ без цензури» провело флеш-моб під назвою «День трауру в Україні». Активісти закликали українців вдягати чорний одяг, приспустити національні прапори та зав’язати чорні стрічки на автомобілі. Також порекомендували відмовитися від жартів у цей день. О 12-тій годині «ЗМІ без цензури» провели хвилину мовчання на знак «втрачених ідеалів українського суспільства».

Об’єднання повідомило, що «метою акції є привернення уваги до політичних подій в Україні». А саме: погрози існування громадянського суспільства, порушення прав і свобод громадян, політичного тиску на малий та середній бізнес та введення цензури в журналістиці».

Подібну акцію влаштував рух «Спільна справа», який охрестив 25 лютого «днем національної жалоби». На Майдані Незалежності, поряд із сценою, на якій транслювалася програма «Розмова з країною», учасники роздавали перехожим українські прапори, чорні стрічки та листівки.

«25 лютого – річниця кримінальної окупації України. Бездарна та відверто антидержавна політика перетворює громадян України на рабів та жебраків. Україну заганяють у прірву, з якої ми ніколи не вийдемо. Режим фактично узурпував владу в країні та протиставляє себе громадянам», – говориться у листівках «Спільної справи».

Акції жалоби пройшли в різних містах України, українці проводили хвилини мовчання, показували сценки власного бачення демократії в Україні.
Жіночий рух «Femen» також долучився до акцій на Майдані традиційними голими грудьми.

Активістки прокоментували проект «Розмова з країною», назвавши це «введенням в Україну старих добрих тоталітарних методів контрольованої демократії». Саме такі прямі ефіри із лідером держави, на думку «Femen», є свідченням повернення тоталітаризму. «Достатньо згадати аналогічні ефіри із Путіним та Уґо Чавесом», кажуть дівчата.

Поряд із опозиціонерами, на Майдані зібралося близько трьох тисяч людей із державною символікою та прапорами Партії регіонів. За словами однопартійників президента, саме «завдяки принциповій позиції глави держави у найкоротші терміни було досягнуто політичної стабільності, зупинено багаторічні чвари та протистояння, вперше за роки Незалежності забезпечено консолідовану та ефективну роботу усіх гілок влади».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG