Спеціальні потреби

Україна відклала схвалення мирової угоди із Vanco


Україна відклала схвалення мирової угоди із Vanco
Україна відклала схвалення мирової угоди із Vanco

Кабінет міністрів України відклав схвалення мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska Ltd. щодо суперечки навколо розвідки і видобування енергоносіїв на чорноморському шельфі. Українські урядовці кажуть, що питання зняли з розгляду засідання Кабміну, оскільки сторони конфлікту продовжують узгоджувати умови мирової угоди.

Тим часом опозиція наполягає на корупційному характері контракту з американською компанією. Лідер партії «Батьківщина», колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко у середу заявила, що за начебто іноземним інвестором стоять інтереси близьких до нинішньої української влади бізнесменів. Вона також закликала урядовців оприлюднити умови мирової угоди з Vanco, оскільки переконана, що влада планує поступитися державними інтересами на користь приватним компаніям:

«Так, як виписана ця угода, і такі права, які надані офшорній компанії Vanco, я можу стверджувати, що Україна ніколи не отримає ні податків, ні продукції, ні прибутків – нічого. По суті справи, шельф Чорного моря забирається сьогодні у народу України і дарується олігархії, яка оточує президента», – заявила Юлія Тимошенко на прес-конференції в Києві.

Тимошенко назвала безпідставними інформацію українських урядовців, що угоди передбачають паритетність розподілу видобутих з родовищ шельфу Чорного моря вуглеводнів. Мовляв, розірвані її урядом контракти залишали державі мінімальний дохід.

«Максимум, що при таких домовленостях буде отримувати Україна, а вірніше, те, що передбачено для неї – це 10% від продукту, який буде видобуватися на шельфі. І такі права, які надані офшорній компанії Vanco, я можу стверджувати, що Україна ніколи не отримає», – застерегла екс-прем’єр.

Опозиція також вимагає розглянути суперечливі угоди на засіданні парламенту та закликала Генпрокуратуру дати свою оцінку контрактам. Конфлікт навколо права вести розвідку і видобування нафти і газу на українській частині шельфу триває майже три роки. В 2006 році американська компанія Vanco International була визнана переможцем конкурсу, однак згодом уряд Юлії Тимошенко анулював усі домовленості із інвестором, підозрюючи її в корупційній змові. Компанія позивалася до уряду у міжнародному арбітражі, однак нова українська влада вирішила укласти з інвестором мирову угоду.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG