Спеціальні потреби

Росія реагуватиме на нарощування сил НАТО


Володимир Титов (ліворуч)
Володимир Титов (ліворуч)

Розміщення додаткових бойових сил у сусідніх з Росією державах є «демонстрацією ворожих намірів» - перший заступник міністра закордонних справ РФ Володимир Титов.

Росія розцінюватиме подальше розширення НАТО в напрямку своїх кордонів як «демонстрацію ворожих намірів» і вдасться до політичних та військових заходів для забезпечення своєї власної безпеки. Про це сказав перший заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Володимир Титов.

Коментар високопоставленого співробітника російського МЗС прозвучав на тлі посилення кризи у відносинах між Росією і Заходом через Україну. Нагадаємо, що всього кілька днів тому президент США Барак Обама запропонував збільшити військову допомогу країнам Східної Європи, які входять до НАТО.

«Ми не можемо сприймати таке військове нарощування сил Альянсу поблизу кордонів з Росією інакше як демонстрацію ворожих намірів», - сказав Титов.

Виступаючи минулого тижня в Польщі, яка є членом Альянсу, Обама оголосив план виділення до одного мільярда доларів на підтримку і навчання військ союзників, що межують з Росією.

У Білому домі також повідомили, що питання дислокації військ у Європі буде переглянуте у світлі української кризи. Однак нічого не було сказано про відправку військ на території цих країн - крок, на який сподівалася Польща, і який повинен був послужити підтвердженням відданості гарантіям забезпечення безпеки.

«Додаткове розміщення істотних бойових сил НАТО в Центральній і Східній Європі, хай і на основі ротації, важко буде розцінити інакше, як пряме порушення Основоположного акта про взаємні відносини між Росією і НАТО 1997 року, - наводить слова Володимира Титова агентство «Інтерфакс». - Ми будемо змушені вжити всіх необхідних політичних та військових заходів, щоб забезпечити нашу безпеку».

Росія і раніше виступала проти розширення НАТО на Схід, розцінюючи це як загрозу своїй безпеці. У Москві кажуть, що плани Києва щодо зближення з Заходом, в тому числі військова співпраця з Європейським Союзом, змусили РФ прореагувати. Захід же звинувачує Росію у втручанні у справи України з метою залишити колишню республіку Радянського Союзу в своїй сфері впливу.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG