Спеціальні потреби

WP: Ілля Пономарьов - самотній голос опозиції в Росії


Ілля Пономарьов
Ілля Пономарьов

За критику анексії Криму, повідомляє газета The Washington Post, депутата Держдуми, затаврували як «націонал-зрадника».

Депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов виступає з різкою критикою російського втручання в Україні, наполягаючи, що Росію і Україну нерозривно пов'язує культура та історія, але президент Путін своїми діями штовхнув Україну в обійми НАТО, і тепер українці не захочуть союзу з Москвою. Про це пише в понеділок 9 червня оглядач впливового видання The Washington Post Джексон Діл.

Показово, підкреслює газета, що за відкрите вираження своєї думки Пономарьов, єдиний з депутатів проголосував проти приєднання Криму, піддається нападкам державних ЗМІ, які охрестили його «націонал-зрадником». Навіть лідер його власної партії, як зазначає американське видання, закликав позбавити політика депутатського імунітету, щоб його можна було судити.

Пономарьов визнає наявність тиску, але, на відміну від багатьох опонентів путінського режиму, відмовляється покидати країну. «Нехай іммігрує Путін», - ці слова опозиціонера наводить автор статті Джексон Діл.

Таким чином, Пономарьов залишається чи не єдиним голосом опозиції, який ще чути в Москві, а також служить прикладом того, як радикально змінилася ситуація в Росії з часів першого президентського терміну Барака Обами, коли президент Медведєв, як вважає видання, активно загравав із західними інвесторами, а «перезавантаження» російсько-американських відносин здавалася досить успішним.

За цей час Пономарьов встиг перетворитися з представника підгодованої Кремлем опозиції в фактичного дисидента, констатує The Washington Post. Він викликав різке засудження колег, проголосувавши проти заборони на усиновлення американцями і заборони на «пропаганду гомосексуалізму», підтримав прийнятий в США «закон Магнітського» і виступав на антиурядових протестах 2011 року.

На піку протестів Пономарьов передбачав, що до теперішнього часу Путін вже не буде при владі. Він, як і багато, абсолютно не чекав повороту до правого націоналізму. За словами депутата, режим набув рис «бонапартистського», залежного від зовнішньополітичного авантюризму і популістських заходів.

Пономарьов підкреслює, що ліберальний середній клас дійсно втомився від Путіна, однак інша частина країни боїться повернення до хаосу 1990-х і воліє триматися Путіна, повідомляється в публікації.

Пономарьов і далі вважає, що Путін приречений, але його крах буде обумовлений не внутрішнім, а зовнішнім потрясінням, подібним то того, яким стала для останнього з Бонапартів франко-прусська війна. Це може статися вже в Україні, де, на думку Пономарьова, Путін потрапив у пастку. Адже якщо він здасть назад, націоналісти звинуватять його в слабкості, а якщо продовжить спонсорувати збройних сепаратистів, то посилиться відтік капіталів з країни.

«Путін не може собі дозволити поразки в Україні. Його режим цього не переживе», - цитує російського опозиціонера The Washington Post. І це робить триваючу боротьбу за російського сусіда набагато небезпечнішою, ніж вважають більшість людей на Заході.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG