Спеціальні потреби

Розгляд справи Тимошенко в суді продовжується


Юлія Тимошенко в суді

Нове засідання суду відбудеться 6 липня. У понеділок у Печерському столичному суді розглядали клопотання Юлії Тимошенко та її захисника Миколи Титаренка про перенесення розгляду справи. Екс-прем’єр-міністр прохала про тиждень через відсутність її іншого захисника, Сергія Власенка. Микола Титаренко просив надати місяць, щоб ознайомитись із матеріалами справи.

В результаті, cуддя Роман Кіреєв оголосив перерву до середи. Таким чином, новому захисникові надали два дні на підготовку, а причини відсутності Власенка в суді не визначили поважними.

Через таке рішення, партія «Батьківщина» розповсюдила заяву, в якій йдеться про те, що «суддя Кіреєв вчинив наругу над законом».

«Відповідно до ст. 289 КПК України, дати адвокату необхідний час на ознайомлення зі справою – це прямий обов’язок судді. Однак він знову знехтував законом, вчергове довівши, що він служить не Феміді, а адміністрації президента», – заявили у партії. Представники «Батьківщини» стверджують про те, що «матеріали справи налічують 16 томів обсягом до 300 сторінок кожний». Отже, Миколі Титаренку доведеться вивчати по 2 тисячі сторінок на день.

Як і на першому засіданні, Юлія Тимошенко відмовилась вставати та називати свої персональні дані. Суддя періодично робив екс-прем’єр-міністру зауваження щодо «перетворення засідання на прес-конференцію». В залі було повно журналістів та охорони.

Після судового засідання Юлія Тимошенко сказала журналістам про намір заявити відвід представникам Генпрокуратури. Прокурорів лідерка «Батьківщини» назвала назвала «заангажованими» і заявила, що одна з них, Лілія Фролова, «публічно заявила про вже готове покарання на 10 років, без умовного».

Натомість в Генеральній прокуратурі навели докази того, що Юлія Тимошенко «перекрутила інформацію». На сайті установи виклали фрагмент відео, в якому прокурор Лілія Фролова не говорить про те, що Юлії Тимошенко загрожують 10 років позбавлення волі, а відповідає на питання щодо максимального покарання за 365 статтю Кримінального кодексу.

У Партії регіонів назвали поведінку підсудної екс-прем’єрки в суді «неприйнятною», а прагнення перенести розгляд справи – свідченням того, що «Тимошенко хоче затягти судовий процес».

«Що ж стосується конкретної справи, то вже очевидно, що обрано тактику затягти судовий процес, якнайдовше не дати прийняти правосудне рішення. Це означає, що сьогодні і сама Тимошенко, і її захист не впевнені в своїй правоті», – заявив депутат-регіонал Володимир Олійник.

XS
SM
MD
LG