Спеціальні потреби

Чи зустріне Юлія Тимошенко Новий рік у СІЗО?


Чи зустріне Юлія Тимошенко Новий рік у СІЗО?
Чи зустріне Юлія Тимошенко Новий рік у СІЗО?

Колишня прем’єрка найближчим часом залишатиметься у Лук’янівському СІЗО. Етапувати, тобто переводити до в’язниці, Юлію Тимошенко поки що не будуть. Про це сказав міністр юстиції України Олександр Лавринович під час прес-конференції у четвер.

Зокрема, рішення про переведення Тимошенко прийматиме пенітенціарна служба. Наразі, за словами міністра, є ще низка кримінальних справ, які стосуються Юлії Тимошенко, відбувається досудове слідство. Тож прогнозувати, коли будуть переводити, у міністерстві не можуть.

«Коли набуває чинності вирок суду, оформлюються усі необхідні документи, і в суду не залишається питань, то більше немає підстав для затримки з етапуванням засудженого до місця відбування покарання», – зазначив Олександр Лавринович.

Натомість у партії «Батьківщина» переконані, що їх лідера все-таки таємно вивезуть та етапують до однієї з колоній Харківської області. І зроблять це напередодні Нового року. Таку інформацію керівництво партії отримало із добре поінформованих джерел, повідомляє офіційний сайт «Батьківщини».

«На цьому фоні особливо цинічними виглядають заспокійливі заяви міністра юстиції Олександра Лавриновича про те, що Юлія Тимошенко і надалі залишатиметься в камері Лук’янівського ізолятора», йдеться у заяві прес-служби «Батьківщини».

Разом з тим депутати партії «Батьківщина» добиватимуться запровадження санкцій проти суддів, прокурорів та наглядачів від Генпрокуратури, причетних до політичних справ. Про це однопартійці Юлії Тимошенко будуть говорити під час сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, коли розглядатимуть доповідь по Україні.

«Якщо вони не чують сигналів, то мають почути інші задіяні інструменти, в арсеналі яких знаходяться санкції», заявив заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря.

Підтримати лідерку «Батьківщини» вирішили представники української інтелігенції. Серед тих, хто виступив проти ухвали столичного Апеляційного суду, – Іван Дзюба, В’ячеслав Брюховецький, Ірен Роздобудько, Сергій Жадан, Ірена Карпа тощо. У своїй заяві відомі українці зазначили, що вирок Печерського суду щодо Тимошенко є «несправедливим, протизаконним і абсурдним».

Українська всесвітня координаційна рада (УВКР) також висловила занепокоєння щодо судового рішення відносно екс-прем’єрки. За словами голови УВКР Михайла Ратушного, такими діями Україна в очах цивілізованого світу перестала ототожнюватися з державою, де панує демократія, незалежне судочинство, свобода мирних зібрань, і не переслідують за політичну позицію.

«Такі дії можуть призвести до того, що Україна опиниться в цілковитій ізоляції, а мільйони наших громадян і закордонних українців будуть почувати себе ізгоями і представниками держави, де порушуються базові цінності й свободи людини», заявила Українська всесвітня координаційна рада.

XS
SM
MD
LG