Спеціальні потреби

Захист Тимошенко впевнений, що її тримають у «нелюдських умовах»


Захист Тимошенко впевнений, що її тримають у «нелюдських умовах»

Цілодобове відеоспостереження, постійне світло над ліжком та відсутність медичної допомоги – такі умови адвокат Юлії Тимошенко називає «нелюдськими». Сергій Власенко відвідав екс-прем’єра у середу та розповів про умови перебування Тимошенко у Качанівській колонії Харківської області.

«Абсолютно зрозуміло, що етапування Юлії Володимирівни сюди не має нічого спільного ні з логікою, ні з правом, ні зі здоровим глуздом. Головна мета – створити чергові нелюдські умови», – заявив Сергій Власенко під час брифінгу біля колонії. На думку захисту, за рішенням суду Тимошенко повинна перебувати в Лук’янівському СІЗО, а не в колонії у Харкові

Більш за все адвоката вразив цілодобовий відеонагляд у камері. За словами Сергія Власенка, такі засоби застосовуються до тих ув’язнених, які можуть щось із собою зробити. В підсумку, адвокат Тимошенко заявив, що планує підготувати звернення до Європейського комітету проти тортур.

Голова Качанівської колонії Іван Первушкін підтвердив інформацію про відеоспостереження та пояснив, що це потрібно заради безпеки Юлії Тимошенко. Світло у кімнаті, за словами голови колонії, необхідне для зйомки.
«У камері повинно бути достатньо світла, щоб вести постійний нагляд. У нас у всіх камерах це існує», – сказав Іван Первушкін.

Також тюремники розказали журналістам, що в колонії для колишнього прем’єра створені непогані умови. Зокрема, у камері Тимошенко є окремий санвузол із душем, кухня, холодильник та телевізор. Сама Качанівська виправна колонія спеціалізується на швейному виробництві. Зазвичай жінки шиють спецодяг, форму, матраци, ковдри і мішки.

Щодо медичної допомоги, у колонії зазначили, що Юлія Тимошенко почуває себе добре, та говорить, що обстеження їй не потрібно. Натомість адвокат Сергій Власенко говорить, що в Юлії Тимошенко продовжуються «проблеми із спиною», і що її стан не покращився.

Наразі захист екс-прем’єра планує оскаржити етапування Юлії Тимошенко. «Це буде або адміністративний позов, або заява про невиконання постанови Шевченківського райсуду, яка чітко визначає, що Юлія Тимошенко повинна утримуватися в Київському СІЗО», – заявив адвокат Сергій Власенко.

На думку адвоката Тимошенко, екс-прем’єрку етапували так далеко, щоб «відрізати від підтримки та журналістів».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG