Спеціальні потреби

Суд призначив Тимошенко судмедекспертизу


Судово-медичну експертизу призначили Юлії Тимошенко з метою з’ясувати, чи справді вона не може брати участі в судових слуханнях, чи тільки затягує процес. Таке рішення ухвалив Київський райсуд Харкова у понеділок. Суд також переніс розгляд справи ЄЕСУ на два тижні: наступне засідання відбудеться 10 липня.

Абсурдним назвав рішення про призначення судмедекспертизи захисник екс-прем’єрки Сергій Власенко. За його словами, безглуздо перевіряти, хвора людина чи ні, у той час коли ця людина лікується у стаціонарі.

У понеділок обвинуваченої в залі не було. Екс-прем’єрка, яка зараз перебуває у харківській лікарні «Укрзалізниці», ще напередодні передала до суду чергову заяву про відмову від участі в слуханнях за станом здоров’я.

Натомість у судовій залі з’явилося нововведення. Частину кімнати, де міститься лава підсудних, відгородили скляним боксом. Модернізований варіант клітки прикрасили зсередини килимком, живими рослинами у вазонах та картинами на стінах. Водночас, на відміну від звичайної клітки, скляна перешкоджає безпосередньому спілкуванню. Двосторонню комунікацію забезпечують мікрофон для підсудного і плазмовий телевізор для трансляції засідання.

На слуханнях у понеділок були присутні спостерігачі від Європейського парламенту – екс-президент Польщі Александр Квасневський та екс-президент Європарламенту Пат Кокс. Напередодні, у неділю, європейські посланці перевідали екс-прем’єрку у Харківській лікарні «Укрзалізниці», де спілкувалися із засудженою упродовж трьох годин. А у вівторок 26 червня Квасневський і Кокс планують взяти участь у розгляді касації на вирок Тимошенко в «газовій» справі.

Абсурдним назвав рішення про призначення судмедекспертизи захисник екс-прем’єрки Сергій Власенко. За його словами, безглуздо перевіряти, хвора людина чи ні, у той час коли ця людина лікується у стаціонарі.

У понеділок стали відомі також подробиці обвинувального висновку в справі ЄЕСУ. Текст висновку потрапив у розпорядження газети «Комерсант-Україна». Як повідомило видання, держобвинувачення готується пред’явити екс-прем’єрці рахунок на понад 30 мільйонів гривень. Саме таких збитків, за висновком слідства, завдала державі діяльність корпорації, керованої Тимошенко. Слідчі звинувачують підсудну за трьома пунктами: замах на розкрадання бюджетних коштів на суму в 25 мільйонів гривень; ухиляння від сплати податків корпорацією ЄЕСУ на 4 мільйони гривень та ухиляння від сплати податків самою Тимошенко на суму в майже 1 мільйон доларів (ідеться про оплачені рахунки в магазинах, ресторанах та готелях, з яких не було сплачено податків). При цьому, як сказало «Комерсанту» джерело у Генпрокуратурі, «ухиляння від податків особисто Тимошенко може стати її головним звинуваченням і тим, що сприйме Захід». Мовляв, «Аль Капоне постав перед правосуддям не через те, що був гангстером, а тому що ухилявся від податків».

А тим часом як розгляд по суті справи ЄЕСУ у понеділок не відбувся, на вівторок призначена касація вироку в «газовій» справі. Окрім уже згаданих Квасневського і Кокса, на засідання планує прибути президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон. Про це він повідомив, виступаючи у понеділок на відкритті сесії ПАРЄ. Міньйон висловив також сподівання на те, що касаційний суд в Україні визнає незаконним «газовий» вирок, винесений опозиціонерці. «Я сподіваюся, що Тимошенко назабаром буде звільнена», – сказав президент Асамблеї.
XS
SM
MD
LG