Спеціальні потреби

В Туреччині продовжуються сутички між поліцією і демонстрантами


Поліція в Туреччині застосувала сльозогінний газ і водомети для розгону протестувальників, які продовжують влаштовувати мітинги, на яких виступають проти прем’єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана.

Учасники протестів, які розпочалися в п’ятницю, і далі закликають Ердогана подати у відставку. Вони звинувачують його в авторитарному способі правління і спробах накинути ісламістські погляди на світську країну.

Найновіші сутички з поліцією сталися в середу в Стамбулі. Коли поліція почала наступати на протестувальників, ті відповіли жбурлянням каміння.

Турецькі лідери намагалися втихомирити ситуацію. Також союзники Туреччини закликали обидві сторони зробити все, щоб мітингти проходили мирним способом.

Державний секретар США Джон Керрі заявив у вівторок ввечері, що хвиля насильства викликала занепокоєння у світі і що лише Туреччина може розв’язати існуючі проблеми.

Він підкреслив американську підтримку свободі зборів та преси і сказав, що найсильнішими країнами будуть ті, в яких існуватимуть відкриті суспільства і політичні системи.

У вівторок заступник прем’єр-міністра Булент Аринч заявив, що це погано, коли застосовується «надмірну силу» проти демонстрантів, та що уряд уже «отримав урок». Проте він відмовився вибачитись перед тими, які, за його словами, нищили майно і перешкоджали людям користуватися своїми законними правами.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG