Спеціальні потреби

Обама обговорює ситуацію в Сирії з прем'єром Туреччини Ердоганом


Реджеп Таїп Ердоган і Барак Обама
Президент США Барак Обама в четвер зустрічається в Білому домі з прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Їх переговори будуть присвячені ситуації в Сирії та іншим регіональним і двостороннім питанням.

Ердоган входить до числа світових лідерів, з якими в Обами встановилися найбільш теплі стосунки. Вони часто говорять один з одним по телефону, і однією з ключових тем розмов є Сирія, де кількість жертв конфлікту продовжує зростати.

Туреччина відіграє ключову роль у постачанні «нелетальної» допомоги сирійським повстанцям, і у їх політичній підтримці.

У недавньому інтерв'ю телекомпанії NBC Ердоган закликав США взяти на себе більшу відповідальність за припинення зіткнень у Сирії. Він також говорив про дані, що вказують на застосування хімічної зброї в цій країні, зазначивши, що «червона межа», накреслена президентом Обамою, була пересічена вже давно.

Напередодні зустрічі двох лідерів журналісти запитали прес-секретаря Білого дому Джея Карні про спроби Ердогана чинити тиск на Обаму і добитися більш жорсткої політики США щодо Сирії.

Карні зазначив, що Вашингтон буде співпрацювати з Туреччиною та іншими країнами з метою досягнення політичних перетворень в Сирії.

Турецький прем’єр також зустрінеться з віце-президентом Джозефом Байденом та державним секретарем Джоном Керрі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG