Спеціальні потреби

Актуально

Перший транш макро-фінансової допомоги від ЄС надійде в Україну вже цього місяця

Ремонт електромереж в Україні  

LED-лампи, шкільні автобуси, генератори й модульні будинки, а також перший транш макро-фінансової допомоги (повний розмір якої становить 18 мільярдів євро) надійде до України вже у січні цього року. Про це повідомили президент України Володимир Зеленський та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Твітері.

Надходження допомоги від ЄС стало однією з тем телефонної розмови президента України та президентки Єврокомісії.

“Подякував за підтримку з боку ЄС. Скоординували кроки щодо саміту Україна-ЄС. Відчуваємо підтримку і прямуємо до перемоги разом”, - написав Зеленський у своєму Твіттері.

Своєю чергою, Урсула фон дер Ляєн запевнила: “Висловила українському народу свою щиру підтримку та найкращі побажання у 2023 році. ЄС підтримує вас стільки, скільки потрібно. Ми підтримуємо вашу героїчну боротьбу. Боротьбу за свободу і проти жорстокої агресії”.

Пакет підтримки Україні від ЄС у розмірі 18 мільярдів євро надходитиме щомісячними траншами. Раніше президентка Єврокомісії зауважувала, що ці кошти допоможуть з терміновими ремонтами і “прокладатимуть шлях до реконструкції, яка виведе Україну на шлях до ЄС”.

Як повідомляв Голос Америки, до подолання наслідків російської повномасштабної війни в Україні долучається міжнародна спільнота. Так, бюджет США на 2023 рік передбачає більше 13 млрд. дол. - на економічну та бюджетну підтримку України наступного року.

18 млрд євро планують надати Україні країни ЄС.

Також Україна очікує на 500 млн.дол. позики від Світового банку, під гарантію Великої Британії та 115 млн. канадських доларів надходжень від мита, яке Канада збирає з російського та білоруського імпорту.

Японія також готує пакет підтримки України на 2023 рік, згідно із заявою міністрів фінансів країн G7. Ще сотні мільярдів уряд планує залучити від країн-партнерів та приватних компаній на повоєнну відбудову України.

Всі новини дня

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

"Треба визнати, що нам потрібна українська перемога. Інакше ми віддамо перемогу Путіну, що, у свою чергу, є кошмаром не лише для України, а й для всього регіону, для нас, для Латвії, для Литви, для інших – країн наших сусідів" — Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви.

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Більше

XS
SM
MD
LG