Спеціальні потреби

Трамп пообіцяв впорядковану передачу влади, заявив про початок боротьби за "відновлення величі Америки"


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп у четвер визнав, що термін його перебування в Білому домі добігає кінця, і пообіцяв впорядковану передачу влади, так і не погодившись з результатами виборів.

«Хоча я абсолютно не згоден з результатами виборів, і на моєму боці факти, тим не менше 20-го січня відбудеться впорядкована передача влади», - йдеться в заяві Трампа, поширеній у Twitter речником Білого дому Деном Скавіно. Сторінку самого Трампа у цій соціальній мережі заблоковано її адміністрацією.

«Я завжди говорив, що ми будемо продовжувати боротьбу за те, щоб підраховувалися тільки легально подані голоси», - продовжив президент.

«Хоча це означає завершення самого чудового першого терміну в президентській історії, це тільки початок нашої боротьби за те, щоб відновити велич Америки!» - заявив він, повторивши гасло своєї виборчої кампанії 2016-го року.

Критики президента США покладають на нього відповідальність за події на Капітолійському пагорбі напередодні, коли групи прихильників президента вдерлись до будівлі прорвавши кордони поліції. Трамп закликав своїх прихильників діяти законно, а пізніше в окремому зверненні закликав їх повертатись додому, при цьому він повторно заявив, що вибори супроводжувались шахрайством і їх було "вкрадено".

На багатотисячному мітингу у середу, який передував прориву протестувальників до Капітолію, Трамп заявив, що ніколи не визнає своєї поразки на виборах та ін.

У ході заворушень, за повідомленнями поліції загинуло 4 особи. Пізніше правоохоронці відновили контроль над будівлею і законодавці завершили сертифікацію результатів виборів президента США. Свої заперечення висловила низка законодавців-республіканців.

Опоненти, Критики Трампа закликають до усунення його від влади.

"Президент атакує основи нашої демократії та принципи нашої республіки. Досить. Президент Трамп має подати у відставку, або бути відсторонений від влади його Кабінетом, або Конгресом", - заявив у четвер губернатор штату Вермонт, республіканець Філ Скотт, який на виборах президента США голосував за Джо Байдена.

Між тим сенатор-республіканець Тед Круз, який виступав за перевірку заяв про підтасовки на виборах у США, закликав країну "об'єднатись та відкласти протиріччя".

"Ми повинні - і я переконаний, що так і буде - мати мирну передачу влади", - твітував Круз у четвер.

Дивіться також: Як триває процес вакцинації у США, і з якими викликам зіштовхуються медики

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG