Спеціальні потреби

Трамп закликав протестувальників "іти додому" - Білий дім заявив, що президент надіслав до Вашингтона Національну гвардію


На фото: Трамп виступає перед прихильниками 6-го січня
На фото: Трамп виступає перед прихильниками 6-го січня

Президент США Дональд Трамп у середу закликав протестувальників у Вашингтоні "іти додому", повторивши при цьому свої закиди про перемогу на виборах та те, що її у нього "вкрали".

"Я знаю ваш біль, я знаю, що вам боляче. У нас були вибори, які у нас вкрали. Був значний відрив на цих виборах, і всі про це знають - особливо протилежна сторона. Але тепер вам треба іти додому. Нам потрібен мир. Нам потрібні закон та порядок. Ми маємо поважати наших чудових правоохоронців. Ми не хочемо, щоб хтось постраждав. Це дуже складний час. Ніколи не було такого часу, коли відбувалося б таке - вони просто забрали це у всіх нас, у мене, у вас, у нашої країни. Це були підтасовані вибори, але ми не можемо підігравати цим людям. Нам потрібен мир. Тож ідіть додому. Ми вас любимо. Ви дуже особливі. Ми бачили, що відбувається - як ставляться до інших, до тих, хто настільки поганий та злий. Я знаю, що ви відчуваєте. Тепер ідіть додому і ідіть додому з миром", - відзначив президент США.

У середу прес-секретарка Білого дому Кейлі Макенані заявила, що до Вашингтона за наказом президента США Дональда Трампа прибуває Національна гвардія США та інші федеральні безпекові служби.

"Ми повторюємо заклик президента Трампа проти насильства та до того, щоб лишатись мирними", - твітує речниця Білого дому.

Раніше журналісти повідомили, що спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі закликала ввести до Вашингтона Національну гвардію США.

У Вашингтоні, де раніше у вівторок президент США Дональд Трамп виступив перед тисячами своїх прихильників і заявив, що ніколи не визнає поразки на виборах, протестувальники прорвали кордони поліції та вдерлись до будівлі Капітолію. Повідомляється про евакуацію законодавців. Мерка Вашингтона оголосила у місті комендантську годину, починаючи із 18:00.

Дивіться також: У день голосування у Конгресі Дональд Трамп скликає у Вашингтон своїх прихильників на демонстрацію протесту

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG