Спеціальні потреби

У КНР засуджено двох тибетців за «заохочування» до самоспалення


У Китаї засуджено двох тибетців, звинувачених у «намірі вбивства», на підставі того, що вони, мовляв, заохочували до самоспалення як протесту проти китайського правління.

За повідомленням Сіньхуа, вони «заохочували і змушували» вісьмох осіб до самоспалення. Як сказано, троє із вісьмох людей підпалили себе торік і померли, тоді як інші «добровільно відмовились від своїх планів» або їм у цьому перешкодили органи правопорядку.

Офіційне китайське інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що 40-річного Лоранга Кончока було застуджено на смерть з дворічною відстрочкою виконання вироку. Такий вирок звичайно дорівнює довічному ув’язненню.

Суд у префектурі Аба, що в провінції Сичуань, також засудив його племінника Лоранга Церінга до 10 років ув’язнення.

Від 2009 року близько 100 тибетців підпалили себе, щоб таким чином запротестувати проти того, що вони вважають репресивним китайським правлінням у населених тибетцями районах Китаю.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG